1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. FETÖ itirafçısı torpili bir bir anlattı: Mülakatta kırmızı kravat takmamı istediler

FETÖ itirafçısı torpili bir bir anlattı: Mülakatta kırmızı kravat takmamı istediler

Kayseri'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, tutuklu yargılanan 32 yaşındaki itirafçı avukat mahkemede öğrencilik yıllarından beri örgütün içinde yer aldığını belirterek, ''Mülakat esnasında bilemediğim bir soru olursa, 'anımsayamadım' dememi, kırmızı kravat takmamı istediler. ''dedi.

FETÖ itirafçısı torpili bir bir anlattı: Mülakatta kırmızı kravat takmamı istediler

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklu bulunan avukat Cemal T.'nin yargılanmasına başlandı. İfadesinde örgüt içinde yer aldığı süre boyunca yaptığı tüm suçları anlatan Cemal T., ''Mesleğimi ve cübbemi çok özledim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bildiklerimi her zaman anlatmaya hazırım." diyerek 'etkin pişmanlık' hükümlerinden yararlanmak istediğini belirtti.

''PEYGAMBER İSİMLERİNDEN BİR KOD ADI VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER''

'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanan avukat Cemal T.'nin yargılanmasına  

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. İfadesi alınan Cemal T., etkin pişmanlıktan yararlanarak, tüm bildiklerini anlatmak istediğini söyledi. Tutuklu sanık Cemal T., "Dini duygularla, söz konusu yapı içinde, öğrencilik yıllarımda yer aldım. Dediklerini yapmazsam 'şefkat tokadı' yiyeceğimi söylediler. Dini duygularımı kullandılar. Ev ağabeyliği yaptım. Bana, peygamber ya da sahabelerin isimlerinden bir kod adı vereceklerini söyleyerek, 'İbrahim' kod adını verdiler. Başkasının hattını da kullanmamı istediler. Herkesin bir kod adı vardı" dedi.

FETÖ itirafçısı torpili bir bir anlattı: Mülakatta kırmızı kravat takmamı istediler

''BÖYLE HAİNLİK İÇİNDE OLACAĞINI BİLEMEDİM''

Örgütün, 'Çalışma evi' adı verilen evlerinde hakimlik ile savcılık sınavlarına hazırlandığını anlatan sanık Cemal T., şunları kaydetti:

"Mülakat esnasında bilemediğim bir soru olursa, 'anımsayamadım' dememi, kırmızı kravat takmamı istediler. Mülakatlar da elenince 'çalışma evlerinde' kalmadım. Avukatlık mesleğime geri döndüm. Bu yapının böyle bir hainlik içerisinde olacağını bilemedim. Mesleğimi ve cübbemi çok özledim. Beraatimi istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bildiklerimi her zaman anlatmaya hazırım."

Mahkeme heyeti, sanık Cemal T.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

FETÖ itirafçısı torpili bir bir anlattı: Mülakatta kırmızı kravat takmamı istediler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT