1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. GENÇ TV KIBRIS Frkans Ayarları 2021 - GENÇ TV KIBRIS Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

GENÇ TV KIBRIS Frkans Ayarları 2021 - GENÇ TV KIBRIS Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan GENÇ TV KIBRIS frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca GENÇ TV KIBRIS Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

GENÇ TV KIBRIS Frkans Ayarları 2021 - GENÇ TV KIBRIS Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla GENÇ TV KIBRIS frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel GENÇ TV KIBRIS Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

GENÇ TV KIBRIS Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

GENÇ TV KIBRIS Frekansı ayarı 12610, Sinyal oranı 20830, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: GENÇ TV KIBRIS

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 12610

Sinyal Oranı : 20830

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Batı

FEC : 3/4

Audio PID : 8106

Video PID : 8006

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki GENÇ TV KIBRIS Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-001.png

GENÇ TV KIBRIS Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

GENÇ TV KIBRIS kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

GENÇ TV KIBRIS Digitürk Kaçıncı Kanal?

GENÇ TV KIBRIS kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

GENÇ TV KIBRIS D-Smart Kaçıncı Kanal?

GENÇ TV KIBRIS kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

GENÇ TV KIBRIS Tivibu Kaçıncı Kanal?

GENÇ TV KIBRIS kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT