1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençlik Köprüsü Programı kapsamında Nijeryalı heyet Türkiye’de
Gençlik Köprüsü Programı kapsamında Nijeryalı heyet Türkiye’de

Gençlik Köprüsü Programı kapsamında Nijeryalı heyet Türkiye’de

BYEGM'nin düzenli faaliyetlerinden ‘Gençlik Köprüsü Programı’ kapsamında Nijerya’dan 6 kişilik bir heyet 14-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Türkiye’de ağırlanıyor.

BYEGM'nin düzenli faaliyetlerinden ‘Gençlik Köprüsü Programı’ kapsamında Nijerya’dan 6 kişilik bir heyet 14-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Türkiye’de ağırlanıyor.

Paneller, resmi ziyaretler ve sosyal etkinlikleri kapsayan Gençlik Köprüsü programının ilk gününde Nijeryalı heyet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı´nı ziyaret etti. Nijeryalı misafirler ziyaretlerde Türkiye´nin enerji politikaları, TİKA´nın Afrika´da gerçekleştirdiği 200´den fazla proje ile Türkiye´nin gençlik ve spor vizyonu hakkında bilgi aldı. 

Programın ikinci gününde ilk olarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı´nı ziyaret eden heyet burada Afrikalı öğrencilerin Türkiye Bursları imkanları hakkında bilgi sahibi oldu. Nijerya Gençlik Köprüsü misafirleri daha sonra Dışişleri Bakanlığı´nı ziyaret ederek Türkiye ve Afrika ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulundu. İkinci günün son programı olarak SETA´yı ziyaret eden Nijerya Heyeti Türkiye´nin terörle mücadele politikaları hakkında bilgi aldı.

ekran-alintisi-024.png

Ankara programının son gününde ilk olarak Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü´nü ziyaret eden Gençlik Köprüsü Heyeti Medya Direktörümüz Gözde Kirişcioğlu ile bir araya geldi. Türkiye´nin kamu diplomasisi vizyonu hakkında bilgi veren Kirişcioğlu, kamu diplomasisine günümüzde her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu, Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü olarak Türkiye´nin başarı hikayesini dünyaya anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Gençlik köprüsü programlarının ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Kirişcioğlu Nijerya Heyetinin gençlik köprüsü programları arasında Afrika´dan gelen yedinci grup olduğunu belirtti. Ziyaretin sonunda Nijerya Gençlik Köprüsü konuklarına Gözde Kirişcioğlu tarafından katılımcı sertifikaları takdim edildi.

Ankara ve İstanbul programı Anadolu Ajansı, Nijerya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ziyaretleri ile devam edecek.

Nijerya Gençlik Köprüsü programı ile genç konukların Türkiye-Nijerya ilişkileri hakkında görüş sahibi olmaları, ortak bir sosyal-siyasi-kültürel gündemin oluşturulması amaçlanıyor.

Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü olarak Gençlik Köprüsü programları kapsamında bugüne kadar Tunus, Mısır, Libya, Nijer, Gabon, Senegal, Yemen, ABD, Filistin ve Balkan ülkeleri, Polonya ve Pakistan’dan gelen gençlik heyetlerini Türkiye’de ağırladık.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.