1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Görev bitti prenslik bitti! Prens Harry ve eşi ülkeden ayrıldı

Görev bitti prenslik bitti! Prens Harry ve eşi ülkeden ayrıldı

İngiltere'nin gündeminde olan ve günlerce konuşulan Prens Harry'nin kraliyet ailesinden ayrılma kararı tüm dünyada konuşulmaya devam ediyor. Pazartesi günü son Kraliyet görevini yapan Harry eşi ve oğlunu alarak ülkeden ayrıldı.

Görev bitti prenslik bitti! Prens Harry ve eşi ülkeden ayrıldı

Kraliyet ailesinden ayrılan prens Harry İngiltere - Afrika Yatırım Zirvesi'ne katılarak,son görevini yapmış oldu. Sonrasında ise eşini ve oğlunu alarak Kanada'ya gitti

"BAŞKA SEÇENEK KALMAMIŞTI"

35 yaşındaki Prens, Pazartesi günü, İngiltere - Afrika Yatırım Zirvesi'ne katılmadan önce kamuoyu önünde bir açıklama yaptı. Afrika'daki AIDS hastası çocukların yararına çalışan ve kendisinin de kurucuları arasında olduğu bir vakfın Londra'daki resepsiyonunda konuşan Prens, "Başka seçenek kalmamıştı" dedi ve dolaylı bir ifadeyle medyayı suçladı.

KRALİYET'TEKİ SON GÖREVİNİ YAPTI

Ailesi ile birlikte hayatının en önemli adımını attığını söyleyen Prens, ailesini korumak için bu kararı aldığını da savundu. Detayları Cumartesi günü açıklanan yeni düzene göre, Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, ünvanlarını bırakacak, Kraliçe'yi artık temsil etmeyecek ve Kraliyet görevlerini yerine getirmeyecek.

Meghan Markle, 10 gün önce Kanada'ya geri dönmüştü. Çiftin Archie isimli oğulları Mayıs ayında dünyaya geldi.

HABERE YORUM KAT