1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gözden Kaçırdık

Gözden Kaçırdık

Gözden Kaçırdık

Geçtiğimiz haftalarda Mimar Sinan Caddesi'ndeki trafiğin aksamasına ve bir çok kazanın meydana geldiği kavşakta Pendik Belediyesi ve İ.B.B ortaklaşa çalışma ile o cadde bir düzenleme yapmıştı ve sık yaşanan kazaların önüne geçerek sürüceler huzur bulmuştu. Bizde bu haberi “Artık O Cadde Kaza Olmayacak” adı altına yayınlamıştık.

GÖZDEN KAÇIRDIK

Artık o cadde kaza olmuyor olmasına ama her gün yüzlerce yayanın ve (öğrencinin) kullandığı Mimar Sinan Caddesi ve Akdeniz Caddesi kesiştiği noktada canlarını tehlikeye atarak o yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Daha önce yaya geçidi ve trafik ışıkların olması öğrenci ve vatandaşların işini kolaylaştırıyordu. Zira yayalar için trafik ışıklarının altında yayalar için düzenlenmiş karşıdan karşıya geçme butonu vardı. Yeni düzenlemeden sonra buradaki trafik ışıklarını ve yaya geçidin kalkması vatandaşların tepkisine neden olmakta. Yolu  kullanan Yayın Kordinatörümüz Yusuf SARAY’da bu konuda bir öğrencinin görüşünü aldı.

Ömer A. (16) : “Her gün bu yoldan geçiyoruz. Bu yolu okula gitmek için kullanıyorum. Geçen sene trafik ışıkları vardı. Yayalar için buton vardı. Rahatça karşıdan karşıya geçebiliyorduk fakat şimdi çok zor oluyor.... Burada bir üst geçit veya alt geçit olması herkesi rahatlatacaktır.“ şeklinde konuştu.

Bizde Pendik Belediyesinin bu konuda duyarlı olacağını bu konuda bir çalışma yapacağını ümit ediyoruz.

Haber :Yusuf SARAY

DSC_0214

DSC_0209

DSC_0210

HABERE YORUM KAT