1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gülay Yedekçi Kimdir | Çocuk İstismarı Hakkında Ne Dedi

Gülay Yedekçi Kimdir | Çocuk İstismarı Hakkında Ne Dedi

Son günlerde sık sık artan çocuk istismarına CHP'li Gülay Yedekçi'den büyük tepki geldi. Katıldığı programda cinsel istismarcılar ve artan olaylara ateş püskürten Yedekçi, tüm Türkiye'nin gündemine oturdu. Gülay Yedekçi'nin detaylı biyografisi haberimizde

Gülay Yedekçi Kimdir | Çocuk İstismarı Hakkında Ne Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) konuşulan ismi Gülay Yedekçi katıldığı programda çocuk istismarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Asıl mesleği mimarlık olan ve çok sayıda projeye imza atan Yedekçi evli ve iki çocuk annesidir.

'Halk Arenası' programının bu haftaki konuklarından, Meclis'te yaptığı konuşmalarla dikkat çeken CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, çocuk istismarıyla ilgili yaptığı konuşmayla salonu ayağa kaldırdı. Türkiye'de ahlakın çöktüğünü belirten Yedekçi, "Ülkemizde son 10 yılda çocuk istismarı yüzde 700 artmış... Bu arada her bin istismardan sadece bir tanesi ortaya çıkıyor. Yani aslında rakam en az bin katı... Yani yüzde 700 bin olarak düşünebilirsiniz" diye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gülay Yedekçi Kimdir | Çocuk İstismarı Hakkında Ne Dedi

GÜLAY YEDEKÇİ KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

1976’da İstanbul’da doğdu. Baba adı Turgut, anne adı Hatice’dir. Mimar, akademisyen, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını, İTÜ’de doktorasını tamamladı. 1996’da Taksim’de kurduğu mimarlık ofisinde çeşitli ölçeklerde çok sayıda projeye imza attı. Üniversitede öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev aldı.

Çok sayıda makalesinin yanında yayınlanmış 4 kitabı vardır. Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri -Doğadan Esinlenen Tasarım uzmanlık alanlarıdır. Birleşmiş Milletler de dâhil olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda konferans, panel ve sempozyumda konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı. CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Fatih Belediye Meclis Üyesi İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev aldı.

fft107_mf3980437.jpeg

EKOLOJİK KADIN KÖYÜ PROJESİNİN MİMARI

CHP İstanbul İl ‘Gençlik Yeniden Yapılanma Toplantıları’ düzenledi. Engelliler için ‘Turuncu Bayrak’önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesi’nin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Sokak Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı’dır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesidir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır. 2014 Yılı “En İyi Mimar” ödülünü almıştır. Gülay Yedekçi iyi düzeyde İngilizce bilen Yedekci, iki çocuk annesidir.
 

HABERE YORUM KAT