1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gül'den esnaf ziyareti

Gül'den esnaf ziyareti

Abdullah Gül, cuma namazını Tekstilkent’te bulunan mescitte kıldıktan sonra kendine ait dükkanların bulunduğu blokta esnaf ziyareti yaptı

Gül'den esnaf ziyareti

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İş Dünyası Sanayici ve İşadamları Derneği (ÖNSİAD) tarafından düzenlenen ‘Kanaat Söyleşileri’ programına katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen programın ardından Gül, cuma namazı için Tekstilkent’te bulunan mescide geçti. Cuma namazını kılan Gül, daha sonra kendisinin de 2 adet dükkanının bulunduğu bloktaki esnafı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Gül’e Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da eşlik etti. Esnaf ziyareti sırasında Tekstilkent’in geçmişi hakkında konuşan Gül, çıkışta vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

VATANDAŞIN ABDULLAH GÜL SEVİNCİ

Bir vatandaşın “Size sarılmak istiyorum” demesi üzerine Abdullah Gül, vatandaşa sarıldı. Ardından Gül’e sarılan vatandaş, “Eskiden muhtarlarımızın bile elini sıkamazdık” diyerek sevincini dile getirdi. Gül, bir gencin selfie çektirme isteğini de geri çevirmedi.

TEKSTİLKENT ÜYESİ ÇIKTI

Esnaf ziyareti için girdiği bloklarda incelemelerde bulunan Gül, arkadaşlarının isteği üzerine Tekstilkent’e üye olduğunu belirtti. Gül “Bu söylediğim olay 80’li yılların başındaydı. 83 yılında gitmiştim, üniversitede öğretim üyeliğinden ayrılıp yatırım bankacılığına. Yaşar Karayel beni o zaman üye yapmıştı. Kendisi de tekstil işleriyle meşguldü o zamanlar. O günden bu güne buralar çok güzel şimdi. İlk defa görüyorum İstanbul’un en güzel yerinde Esenler etrafında havaalanı, çevreyolu şimdi metro geçecek” ifadelerini kullandı.

Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, Abdullah Gül’ü ağırlamış olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Karaduman, “Gül gibi bir cumhurbaşkanımızın buraya gelmesi çok güzel bir şeydi. Biz Tekstilkent’te aslında tanıtımı ile ilgili özlediğimiz tablolardan bir tanesini bugün yaşadık. Biz bundan bir ay önce Cumhurbaşkanımızı ziyarete gitmiştik. Kendisini davet ettik. ÖNSİAD ve Tekstilkentimize gelir misiniz diye. Kırmadılar geldiler. Tekstilkent’in tanıtımı ile ilgilide faydalanacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT