1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Güreşin Sonu Tecavüzle Bitti

Güreşin Sonu Tecavüzle Bitti

Almanya'da yaşayan bir Türk aile 17 yaşındaki kızlarının uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrenince bu illetten kurtulması için dini eğitim aldırdılar. Ona eğitim veren Abdülaziz genç kıza 3 kez cinsel istismarda bulundu.

Güreşin Sonu Tecavüzle Bitti

Almanya'da yaşayan bir Türk aile uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrendiği kızları M.T.K'yı (17) bu illetten kurtarmak için dini eğitim almasını istedi. Bursa'da yaşayan dini konularda eğitim verdiği iddia edilen Abdülaziz (40) ile telefonda konuştular. Ardından İzmir'de yüzyüze görüşürüp kızlarını Abdülaziz'e emanet ettiler.

Abdülaziz 17 yaşındaki M.T.K'yı İzmir'e götürdü. Otelde kalmak isteyen kızı reddedip "ablamın boş bir evi var istersen orada kalırsın" diyerek kızı ablasının evine götürdü. Birlikte kaldıkları evde Abdülaziz, M.T.K'ye 3 kez cinsel istismarda bulundu. Ve ertesi gün evin kapısını genç kızın üzerine kilitleyip evden ayrıldı.

1. kattaki evin camından atlayarak kaçan M.T.K ailesini arayıp onlardan yardım istedi. Burada kalmak istemediğini cinsel istismara zorlandığını anlattı. Bunun üzerine aile polisle iletişime geçti. Şikayet üzerine gözaltına alınan Abdulaziz A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'BENİMLE GÜREŞ TUTTU'

Cumhuriyet savcısı tarafından yürütülen soruşturmada Çocuk İzleme Merkezi'nde ifadesi alınan M.T.K., Almanya'da uyuşturucu kullandığı için zor günler geçirdiğini, ailesinin buna çok üzüldüğünü belirterek şunları söyledi:
"Sonunda ailem kötü alışkanlıklardan kurtulmam için dini eğitim almamı istedi. Kabul ettim. Abdulaziz A., dini eğitim vereceğini söyleyerek ailemden izin aldı. Bursa'ya geldik. Ben otelde kalmak istedim. O ise 'Ablamın boş bir evi var. İstersen orada kalırsın' dedi. Kabul ettim. O gece kendisi de evde kalmak istedi. Bir şey diyemedim. Sonra benimle güreş tuttu. Bu sırada beni öptü. Ardından, bazı olayların aramızda kalmasını söyleyerek üç kez cinsel istismarda bulundu. Kendisinden şikâyetçiyim."

SANIK: GÜREŞİRKEN TAHRİK ETTİ

Abdulaziz A. ise ifadesinde, M.T.K.'nin ailesinin kendisinden dini eğitim vermesi için yardım istediklerini kabul ederek, "Onlara yardım için söz verdim. Kızı Bursa'ya getirdim. O gece ablamın evinde kalması için teklifte bulundum, kabul etti. Gece güreş yaparken beni tahrik etti. Sonra rızasıyla cinsel ilişkiye girdim" dedi.

Abdulaziz A., hakkında Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından toplam 46 yıl hapis cezası istemiyle dava dava açıldı.

HABERE YORUM KAT