1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Halil Türkkan Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Halil Türkkan Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Halil Türkkan Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Halil Türkkan Ortaokulu’nun Temeli Atıldı

Tuzla Belediyesi, İstanbul Valiliği’nin İçmeler Mahallesi’nde depreme dayanıksız olduğu için yıktığı okulun yerine 24 derslikli ortaokul yaptırıyor. 24 derslikli Halil Türkkan Ortaokulu’nun temelini atan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Peyami Safa İlkokulu’nun yanına bir ilkokul daha yapacaklarını müjdeledi.

Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi’nde Tuzla Devlet Hastanesi karşısındaki alan 24 derslikli ortaokul yaptırıyor. 6 bin m2 inşaat alanına sahip olan okulda 24 derslik, spor salonu, laboratuar, yemekhane, 100’er kişilik 2 konferans salonu, kantin, revir, kütüphane, resim atölyesi, müzik atölyesi, öğretmenler odası ve idari bölümler yer alıyor. Bodrum ve çatı katıyla toplam 6 katlı Halil Türkkan Ortaokulu’nun temel atma törenine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

12 Yılda Tuzla’ya 32 Okul

Törende ilk konuşmayı AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci yaptı. AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılı ile 2014 yılı arasındaki değişimi anlatan Demirci, “AK Parti, iktidara geldiği günden itibaren eğitime çok büyük destek vermiştir. Her öğrenci okul başladığında masalarının üzerinde kitaplarını hazır buldu. İktidara geldiğimizde Tuzla’da okul sayısı 24, derslik sayısı 1600’dü. Tuzla’da ki okul sayımız 56’ya, derslik sayımız 1700’e yükseldi. Tuzlamız her geçen gün göç alan bir ilçe olduğu için buradaki sayının yeterli olmayacağını düşünüyoruz. Yeni okullar yeni projeler yapmaya devam edeceğiz. Aydınlı Mahallesi’nde İmam Hatip Lisesi’nin yapımı devam ediyor, Tepeören’de Endüstri Teknik Meslek Lisesi ve Yayla Mahallesi’nde de bir İmam Hatip Lisesi projemiz var” dedi.

Eğitime Desteğimizi Esirgemedik

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, belediye başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları özetledi. Yerel yönetimlerde “Vatandaşın olduğu her yerde varız” mantığıyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Yazıcı, vatandaşın yararlandığı tüm kamu hizmetlerine destek olduklarını söyledi. Bu alanda eğitime de ciddi bir pay ayırdıklarını belirten Başkan Yazıcı, “Geleceğimiz olan çocuklarımız için eğitim konusunda hiçbir imkânımızı esirgemedik. Bu zamana kadar 4 tane okul, bir tane de ek bina yaptık. Bütün eğitim kurumlarının tadilat, bakım, boya işlerini yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettik. Profesyonel ekip kurduk ve bu ekip belli periyotlarla okullarımızın temizliğini gerçekleştirmeye devam ediyor. E-5 üzerindeki bütün okullarımıza birer tane temizlik personeli verdik. Gönül Elleri Çarşısı ile ihtiyaç sahibi çocuklarımıza okul malzemesi yardımında bulunduk. Her okula bir tane ölçme değerlendirme sistemi kurduk. Eğitime desteğimiz esirgemedik” dedi.

Biz İş Yapıyoruz, Birileri de Gevezeliğini Yapıyor

Tuzla’da yaptıkları her hizmetin belli kesimler tarafından dedikodu ve yıpratma politikası ile eleştirildiğini belirten Başkan Yazıcı, “Yaptığımız hger işte olduğu gibi bu iş içinde dedikodu ürettiler. Bugün temelini atacağımız alanda bir okul vardı ve deprem dayanıklı olmadığı için İstanbul Valiliği’nin aldığı kararla İl Özel İdaresi tarafından yıkılmıştı. Önce “Okulu Tuzla Belediyesi yıktı” diye dedikodu çıkardılar. Valilik bu alanı ihaleye çıkarmak istedi ama mülkiyet problemleri nedeniyle ihalesi yapılamadı. Bu sefer de birileri burayla ilgili dedikodular çıkartıp, “Belediye, buraya alışveriş merkezi yapacak” dedi. Mülkiyet problemi nedeniyle ihale edilemeyince, biz de Valilik ve Kaymakamlık’tan özel izin alarak bu alana okul yapıyoruz. Peyami Safa İlkokulu’nun yanına bir ilkokul daha yapacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmalarından ardından okulun temeline ilk harç konuldu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.