1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hande Fırat, İmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği mektubun içeriğini yazdı

Hande Fırat, İmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği mektubun içeriğini yazdı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği 4 sayfalık mektubun detaylarını Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat yazdı. İşte mektubun detayları...

Hande Fırat, İmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği mektubun içeriğini yazdı

Ankara’da geçtiğimiz çarşamba günü “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”ne İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği mektup damga vurmuştu. Mektubun içeriği merak edilirken Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, köşe yazısında mektuba içeriğine ilişkin bilgiler verdi.

Hürriyet yazarı Hande Fırat mektubun içeriğine ulaştı ve ayrıntıları bugünkü köşesinde paylaştı.

MEKTUPTA KANAL İSTANBUL PROJESİ VAR MI?

Kamuoyuna yansıyan bilginin aksine Kanal İstanbul projesinin neden yapılmaması gerektiğine ilişkin İmamoğlu’nun gerekçelerinin mektupta olmadığı aksine hükümet ile belediye arasındaki normalleşmeme nedenlerinin anlatıldığını yazan Fırat, mektuba ilişkin edindiği bilgileri paylaştı:

3 KONUDA DERTLİ

"Melen Barajı etrafında dönen tartışma.
Şehir hastanesine giden metro hattının durması konusundaki tartışma.
İstanbul’da Kanal İstanbul proje güzergâhındaki arazi hareketliliği tartışması.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bu üç konuda bakanların Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgi verdiğini iddia ediyor. Mektupta, bakanlıkların iddiaları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tezleri ve karşılaştığı zorluklar yer aldı. Hem bakanlıklar hem de bürokraside karşı karşıya kaldıkları zorluklar anlatıldı. 

İmamoğlu, “Bu sistematik yanlışlıklar hükümet ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki normalleşmeyi engelliyor” ifadesini kullandı. Talebinin “Hükümet ile İBB arasında normalleşme sürecine geçilmesi” olduğunu belirtti. “İstanbul’un sorunlarını hükümetimizle birlikte çözmek istiyoruz” temennisi de yer aldı. Mektubun son bölümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talebini hatırlatarak “Arzu ettiğiniz her konuda bilgi ve belge sunmaya hazırım” dedi."

HABERE YORUM KAT