1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Harmandere'de yıllardır süren imar sorunu çözüldü

Harmandere'de yıllardır süren imar sorunu çözüldü

Harmandere Mahallesi 3962 ada 6 ve 7 parsellerin yıllardır süren imar sorunu Pendik Belediyesinin yoğun gayretleriyle çözüldü.

Harmandere'de yıllardır süren imar sorunu çözüldü

Harmandere Mahallesi 3962 ada 6 ve 7 parsellerin yıllardır süren imar sorunu Pendik Belediyesinin yoğun gayretleriyle çözüldü. Yeni parsellerinden ruhsat almak üzere olan hak sahipleri Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Hissedarları arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle uzun yıllar eski yapılarını yıkıp yapamayan parsel maliklerinden anlaşma sağlayan 53 hissedarın tapuları 6306 sayılı yasa kapsamında ayrı bir parsel üzerinde toplanarak sorun çözüldü. Yeni parsellerinde ruhsat almak üzere olan hak sahipleri bu çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret ederek kendisine ve ekibine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Pendik’te imar sorununu tek tek çözüme kavuşturmak için büyük gayret gösterdiklerini belirterek:“ Hem çok malikin bulunduğu, hem de karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren bir çok alanda mülkiyet sorununu başarıyla çözüme kavuşturduk.  İmar alanında sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde yakında yüzde 95’ini tamamlamış durumda olacağız” dedi.  

HABERE YORUM KAT