1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hasan Solmaz: Haksızlığa Uğradım
Hasan Solmaz: Haksızlığa Uğradım

Hasan Solmaz: Haksızlığa Uğradım

Maltepe CHP İlçe Başkanı Hasan Solmaz görevden alınması nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Solmaz açıklamasında haksızlığa uğradığını yapılanların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Maltepe CHP İlçe Başkanı Hasan Solmaz  görevden alınması nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Solmaz açıklamasında haksızlığa uğradığını yapılanların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Solmaz'ın açıklaması şu şekilde:

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Örgütüne ve Kamuoyuna;
 
18 Mart 2012 tarihli İlçe Kongresi sonucunda Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan görevime Temmuz 2013 tarihinde İlçe Yönetim Kurulu DünÜyelerinin Oyuyla İlçe Başkanı olarak devam ettim.
İlçe Başkanlığı görevim boyunca başarılı bir yerel seçim süreci yürütmüş ve partimi birinci parti yaparak yerelde iktidara taşımış; Cumhurbaşkanlığı Seçiminde partimi Maltepe ölçeğinde birinci parti konumuna taşımış; 7 Haziran Genel Seçimlerini ve 1 Kasım Erken Genel Seçimlerini Cumhuriyet Halk Partisi´ni Maltepe´de birinci parti konumuna taşımış bir ilçe başkanı olarak ciddi bir haksızlığa uğradım.
Yerelde belediyemizle birlikte, bu başarılara imza atarken yapılan çalışmalarda örgütümün emeğini göz ardı etmedim.
Uzun süredir hakkımda çıkarılan asılsız haberlerle amaçlarına ulaşamayanlar, delegasyon seçimi sürecinde beni görevden alarak nasıl kirli bir oyun oynandığını da göstermiş oldular.
Yaşanan olaylar gururumu incitse de davama duyduğum inancı ya da partime olan bağlılığımı asla zedeleyemez. Her an her saniye partim için çalışmaya devam edecek bir nefer olduğumu tekrar hatırlatmak isterim. Maltepe Halkı ve örgütüyle kaynaşmış, emek vererek bu günlere gelmiş biri olarak yeniden örgütümle iç içe olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.
Göreve geldiğim günden beri gerek imza kampanyaları adı altında gerekse sosyal medya üzerinden yapılan karalamaların sonucunda gelinen nokta yargısız infazdır.
Tarafıma uygulanan bu yargısız infazın da yasal takipçisi olacağımı değerli örgüt emekçilerime ve kamuoyuna duyururum.
 
Saygılarımla,
Hasan SOLMAZ

8680.jpg.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.