1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hayatını Kaybeden Maden İşçilerine Hatim İndirdiler

Hayatını Kaybeden Maden İşçilerine Hatim İndirdiler

Hayatını Kaybeden Maden İşçilerine Hatim İndirdiler

Geçtiğimiz hafta Somada meydana gelen elim bir kaza sonucu şehid olan işçilerimiz için Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube ve Diyanet-Sen 4 No.lu Şube işbirliğiyle Hatim merasimi düzenlendi.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Yönetimi ve Tüm İlçe Temsilcilikleri İle Diyanet Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği hatim programında Eğitim Camiası Pendik Çarşı Camiinde akşam namazı öncesinde bir araya geldi. Akşam Namazı öncesi cüzler paylaşılıp-hatimler okundu. Namaz sonrası Kur’an tilaveti ve dualar edilerek Manisa Somadaki Maden şehitleri anıldı.

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat YAVUZ ve Diyanet Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Mehmet KUMAŞ, bu anlamlı etkinlikle ilgili olarak ortaklaşa yaptıkları açıklamada; “Manisa Soma’da maden ocağında elim kaza sonucu yaşanan olayda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Böyle acı hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, işçilerimiz için dualarımızı sürdürüyoruz” dediler.

Çok sayıda Eğitim Camiası, Din Görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlarda dualarla etkinliğe destek verdiler.

HABERE YORUM KAT