1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayırsever iş adamı vefat etti!

Hayırsever iş adamı vefat etti!

İş adamı Sadık Eratik 88 yaşında hayatını kaybetti. Eratik'in cenazesi ikindi namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’na defnedildi.

Hayırsever iş adamı vefat etti!

Geçirdiği trafik kazası sonucunda Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde iki gözünü de kaybeden sonrasında da Numune Hastanesi bünyesinde devlete ait Türkiye’nin en büyük göz hastanesini yaptıran hayırsever iş adamı Sadık Eratik, vefat etti.

Eratik, yaptığı hayır işleriyle öne çıktığı kadar, borsada yaptığı yatırımlarla da biliniyordu. 

Hayırsever iş adamının cenazesi ikindi namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’na defnedildi.

SADIK ERATİK KİMDİR?

Sadık Eratik, Balkan göçmeni bir ailenin üç çocuğundan en küçüğü olarak 1932 yılında dünyaya gelmiştir. Dönemin zor şartlarına rağmen hem çalışıp hem okuluna devam etmiştir. Sırayla ilkokul,ortaokul ve İstanbul Erkek Lisesini 1.likle bitirerek mezun olmuştur. Tüm bu zor dönemde okulunun yanı sıra çaycılık, gazete satıcılığı, pazarcılık yaparak aile bütçesine katkıda bulunmuştur.

1954-1955 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini 1.likle bitirip iş hayatına atılmıştır. Üniversite öğrenimi boyunca ek olarak rehber öğretmenlik yapmıştır. 1964 yılında geçirdiği talihsiz bir trafik kazası sonucu gözlerini kaybetmiştir.

İş adamı Sadık Eratik 88 yaşında hayatını kaybetti. Eratik'in ölüm nedenine ilişkin açıklamada bulunulmamıştır. Eratik, ikindi namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Berkem Temizel
Gece Editörü

HABERE YORUM KAT

1 Yorum