1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayko Bağdat kimdir? Canan Kaftancıoğlu için neler söyledi?

Hayko Bağdat kimdir? Canan Kaftancıoğlu için neler söyledi?

Cumhurbaşkanına hakaret içeren ifadeler kullandığı için Canan Kaftancıoğluna tepkiler devam ediyor. Gazeteci Hayko Bağdat, Canan Kaftancıoğlu'nun ifadeleri hakkında neler söyledi?

Hayko Bağdat kimdir? Canan Kaftancıoğlu için neler söyledi?

PKK ve DHKP-C'nin propagandasını yaptığı, Cumhurbaşkanına hakaret içeren ifadeler kullandığı için hakkında soruşturma açılan CHP yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepkiler gün geçtikte devam ediyor. Bu duruma rahatsız olan Bağdat, Kaftancıoğlu tepkilerine; "Canan kadar taş düşsün başınıza." diyerek yanıt verdi.

HAYKO BAĞDAT KİMDİR?

Hayko Bağdat, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul Özel Esayan Ermeni İlkokulu'nda, ortaokul ve lise eğitimini de yine İstanbul'da Pangaltı Özel Mıhitaryan Ermeni Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde tarih bölümüne başladı. Matbaacı olan babasının beklenmedik vefâtı sebebiyle eğitimini tamamlayamadı.

4281591.png.jpg

KARİYERİ

2002 yılında Yaşam Radyo’da azınlık sorunlarını gündeme taşıyan “Sözde Kalanlar” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Böylece Türkiye'de Ermeniler'le ilgili yayın yapan ilk Ermeni radyo programcısı oldu. 2003 yılında Marmara Gazetesi’nin Türkçe bölümünde haftalık köşe yazmaya başladı. 2007 yılında Hrant Dink’in ardından kurulan ve bu cinayete adalet arayışını sürdüren “Hrant’ın Arkadaşları” ekibinin kurucularındandır. Çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazan Bağdat, 2012 yılında İMC Tv ’de Roni Margulies ile birlikte “Azı Karar Çoğu Zarar” isimli programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Taraf gazetesi'nde ve e-gateze Diken'de köşe yazıları yazdı. 2016 yılından beri Berlin'de kalan Hayko Bağdat, Can Dündar ile birlikte Ocak 2017'den itibaren "Özgürüz.org" isimli internet sitesinin yöneticiliğini yaptı.

İlk kitabı Salyangoz 2014’te yayınlandı. Hayko Bağdat, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum