1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HDP önünde otruma eylemi yapan Hatice Ceylan 4 yıl sonunda oğlu Cafere kavuştu

HDP önünde otruma eylemi yapan Hatice Ceylan 4 yıl sonunda oğlu Cafere kavuştu

Diyarbakır'daki HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerden Hatice Ceylan oğlu Cafer Ceylan'a 4 yıllık hasret sonunda kavuştu. Annesini oturma eyleminde gördükten sonra terör örgütünden kaçmayı başaran Cafer Ceylan'ın ailesiyle kavuşma anı herkesi duygulandırdı.

Çocukları terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırılan ailelerin evlat nöbeti devam ederken bu ailelerin birinden güzel bir haber geldi. Diyarbakır'da uğruna HDP il binası önünde oturma eylemi yaptığı, 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Cafer Ceylan'a kavuşan anne Hatice ile baba Abdülkadir Ceylan, 4 yıllık hasretin ardından evlatlarıyla kucaklaştı.

HDP önünde otruma eylemi yapan Hatice Ceylan 4 yıl sonunda oğlu Cafere kavuştu

OĞLUNUN ELİNİ SIKI SIKI TUTTU

Merkez Kayapınar ilçesinden 4 yıl önce, 8 Ekim'de 15 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Cafer için oturma eylemine katılan ve gece aldığı müjdeli haberle evladına kavuşan anne Hatice Ceylan ve eşi, oğulları Cafer'i görebilmek için ellerinde fotoğrafı ile İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine geldi.

Cafer ile ifade işlemi için götürüldüğü Emniyet Müdürlüğünde görüşen Ceylan çifti, evlatlarını bağrına bastı.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada anne Ceylan, 4 yıllık ayrılığın ardından büyük özlem duyduğu oğlunun elini sıkı sıkı tuttu, gözyaşı döktü.

HDP önünde otruma eylemi yapan Hatice Ceylan 4 yıl sonunda oğlu Cafere kavuştu

"ANNE ÜZÜLME, KAVUŞTUK"

Annesini oturma eyleminde gördükten sonra terör örgütünden kaçmayı kafasına koyan Cafer Ceylan’ın annesi ile buluşması duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Anne Hatice Ceylan oğluna sımsıkı sarılıp gözyaşlarına boğulurken Cafer Ceylan ise, “Anne üzülme, kavuştuk” işte dedi. Anne ve oğlu bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT