1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HDP yine Türkiye'den yana olamadı! TBMM ortak bildirisine imza atmadı

HDP yine Türkiye'den yana olamadı! TBMM ortak bildirisine imza atmadı

Suriye'de 33 şehit verdiğimiz hain saldırıdan sonra TBMM'sinde grubu bulunan siyasi partilerden AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiriyle kınarken HDP'nin Türkiye'den yana değil terör devletleri ve örgütleri tarafında yer alarak ortak bildiriye imza atmaması büyük tepkiyle karşılandı.

HDP yine Türkiye'den yana olamadı! TBMM ortak bildirisine imza atmadı

Meclis'te grubu bulanan AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti ortak bildiri ile İdlib'de gerçekleştirilen hain saldırıyı kınadı. HDP ise bu kez de Türkiye'den yana olamadı. HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisi ortak bildirisine imza atmadı.

TERÖRDEN YANA DURUŞ GÖSTERDİLER

HDP'yi korkutan ne oldu? TBMM ortak bildirisine imza atmayarak yine terörden yana duruş gösterdiler. İmzamamalarına yönelik yapılan açıklamalar ile de kimseyi ikna edemediler.

Bildiride, AK Parti adına Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP adına Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP adına Grup Başkanvekili Erkan Akçay, İYİ Parti adına Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın imzası yer aldı.

Ortak bildiride, şunlar kaydedildi:

"Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun.

Bu alçak ve menfur saldırıyı, millet iradesinin tecelligahı olan TBMM'deki imzası bulunan parti grupları olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için uluslararası hukukun desteklediği biçimde çözümün siyasi yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz.

Kahraman Türk ordusunun, TBMM tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

TBMM olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum