1. HABERLER

  2. YEREL

  3. “Her zaman makamlara değil sorumluluk almaya talip olduk”

“Her zaman makamlara değil sorumluluk almaya talip olduk”

Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Erkan Gül, Siyaset, Pendik ve iş hayatı ile ilgili Bölge Gündem Gazetesi’ne konuştu.

“Her zaman makamlara değil sorumluluk almaya talip olduk”

 Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Erkan Gül, Siyaset, Pendik ve iş hayatı ile ilgili Bölge Gündem Gazetesi’ne konuştu.

‘’2023 HEDEFLERİ’NE TEKNOLOJİ İLE ULAŞABİLİRİZ’’

İstanbul Teknopark’ta üç yıldır faaliyet gösterdiklerini ifade eden Erkan GÜL ‘’ Yazılım ve teknoloji alanında çalışmalarını sürdüren şirketimiz 12 yıllık bir maziye sahip, son üç yıldan bu yana da İstanbul Teknopark‘tayız, buraya ilk kabul edilen firmalardan biri olduk, Teknopark’ın teknoloji sektörüne önemli katkılar sağlayacağını biliyorduk, özellikle uluslararası iş fırsatlarının değerlendirilmesi açısından bu tür merkezler oldukça cazip imkanlar sunuyor. Ülkemize döviz kazandırma açısından büyük fırsatları beraberinde getirdiğini söylemek gerekir. 2015 yılında yurt içinde Ankara’da ilk ofisimizi, daha sonra da İzmir’de ikinci ofisimizi hizmete sunduk. 2017 vizyonumuzda Malezya ve Suudi Arabistan’da yeni ofisler açmak var, bu imkanlar sayesinde Türkiye’de ki know-how’u Asya ve Orta Doğu pazarlarıyla buluşturmak istiyoruz. 2017 ilk çeyreğinde ABD ve Endonezya’da da ürünlerimizi anlatmayı planlıyoruz.’’

‘’ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ’’

15 Temmuzla istediklerini alamayanlar şimdi ekonomik operasyonlarla ülkemize diz çöktürmek istiyorlar. Canlarıyla tehdit ettikleri bir milleti şimdi de dövizle tehdit etmeye çalışıyorlar. Bu millet ve milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var oldukça bu tehditler ve saldırılar Allah’ın izniyle başarılı olmayacak, buna imanımız vardır. İşte bu noktada hepimize önemli görevler düşüyor, bir siyasetçi olarak sorumluluklarımızı yerine getirirken bir iş adamı olarak ta teknolojik üretim ve ihracatın güçlendirilmesi hususunda ASİST ailesi olarak ülkemize katkı vermeye gayret ediyoruz. Yazılım ve teknoloji sektöründe ortaya koyduğumuz ürünler yaptığımız ziyaretlerde gittiğimiz ülkelerde, katıldığımız toplantılarda ve fuarlarda gerçekten güzel tepkiler alıyoruz, bu bizi sevindiriyor daha yüksek bir performans için de şüphesiz motivasyon sağlıyor.

“HER ZAMAN MAKAMLARA DEĞİL SORUMLULUK ALMAYA TALİP OLDUK”

Açıklamalarında Pendik’teki yeni kongre süreciyle ilgili kesinlikle bir beklentisi olmadığını vurgulayan Erkan Gül ”Önceki kongre sürecinde yola çıkarken teşkilatımızın yoğun teveccühü sonrasında il başkanlığımızla yaptığımız istişareler sonucunda ilçe başkanlığına adaylığımızı açıklamıştık. Yapılan temayül yoklamasında şükürler olsun ki teşkilatımız memnuniyet verici düzeyde şahsımıza ve yol arkadaşlarımıza büyük bir teveccüh göstermişti. Ancak teşkilatımızın selameti, birlik ve beraberliğin tesisi için genel merkezimizin eğilimlerine saygı duymak suretiyle tereddüt etmeden Eyvallah demeyi başardık, bu fedakarlık benim kişisel siyasi serüvenimde çok kıymetli bir hamle olarak varlığını her zaman sürdürecek. Netice olarak çok sevdiğimiz kıymetli ağabeyimiz Rüstem Kabil bey ilçe başkanı seçilmiş oldu, o günden bugüne teşkilat terbiyesi çerçevesinde ne görev verilirse canla başla ifa etmeye gayret ediyorum.’’

img_9205.jpg

“15 TEMMUZ SONRASINDA ARTIK TEŞKİLATIMIZDA GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ ÇOK BAŞLILIĞA, KAOSA, İKİLİKLERE ASLA MÜSAADE EDİLMEMELİ, KONGRELER BU BİLİNÇLE GERÇEKLEŞTİRİLMELİDİR.’’

Pendik’te teşkilatımız Rüstem Kabil ağabeyimizin başkanlığında iki başarılı seçim atlattı ve büyük bir darbe teşebbüsüyle yüzleşti. Bu süreçlerin başarıyla gerçekleştirildiğini ve Pendik’te sağlam bir yapının tesis edildiğini görüyoruz, emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. İstanbul’un 39 ilçesinden 38’nin kongresinin yapılıp bir tek Pendik’te yapılamaması hepimiz için üzücü bir durum. Geçmişte yapılan hataların tekrar edilmemesi ve inşallah güzel bir kongre ile de sürecin güzel bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum.

img_9398.jpg

‘’ÖMRÜMÜZÜN EN GÜZEL ÇAĞINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN’LA BİRLİKTE YÜRÜMEYİ NASİP EDEN ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN.’’

Altı yıl gençlik kolları başkanlığının ardından son iki yılda da il yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürüyorum, siyaset bir basamak çıkma, bir hedefe ulaşma yolu değildir, ben bunu yaptım yarın da bu görevi yapacağım diye bir şey yoktur, bunlar nasip kısmet işidir. Ömrümüzün en güzel çağında Recep Tayyip Erdoğan’la beraber çalışma görevini yaşatan Allah’a hamd ederiz, bu devlet bize yeter de artar bile. Görev verilen yer her nerede olursa olsun hakkını vermek vazifemizdir, görev vermek ise büyüklerimizin takdiridir.

 

“REFARANDUMA ODAKLANMALIYIZ”

Önümüzde çok önemli bir referandum süreci var, inşallah ülkemizde hükümet sistemi anlamında yaşanan garabet son bulmuş olacak. Elbette milletimize teklif ettiğimiz modeli her ortam ve zeminde anlatmak zorundayız, bütün konsantrasyonumuzu ülkemiz için hayırlı bir kırılma noktası olan referanduma yoğunlaştırmak zorundayız. İnşallah güçlü bir yürütmenin öne çıkacağı, siyasi istikrarsızlık ve koalisyonların bir daha yaşanmayacağı güzel bir döneme girmiş olacağız.

‘’BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÖNÜMÜZDE Kİ DÖNEM ADAY OLMAYACAĞINI BEYAN ETTİ, BU DURUM SİYASETTE PEK SIK KARŞILAŞMADIĞIMIZ BİR DURUM.’’

Sorduğunuz için cevap vereyim, 2019’Sda yapılacak yerel seçimleri için konuşmak için henüz erken ve çok da doğru değil açıkçası. Bütün dikkatimizi referandum sürecine odaklamalıyız, ama en azından şunu ifade edebiliriz; 2019’da yapılması beklenen yerel seçimler ile ilgili çok net bir durum var, Belediye başkanımızın Dr.Salih Kenan Şahin, belediye başkanlığı görevini üçüncü dönem devam ettirmek istemediğini hem yerel hem de ulusal basında birkaç kez ifade etti. Doğrusu bu değerlendirme, siyasette sık karşılaşılan bir durum değil, aslında her siyasetçi kolay kolay bu tespitler de bulunama cesaretini gösteremez, belediye başkanımızı bu anlamda ve bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler için takdir etmemiz gerekir. Çok doğal bir şeydir, bu hizmete talip olanlar çıkacaktır, fakat bunları konuşmak için henüz çok erken. İfade ettiğim gibi, öncelikle önümüze gelecek referanduma yoğunlaşmalıyız ve gece gündüz demeden milletimize teklifimizi anlatmalıyız.

Haber: Yusuf SARAY

HABERE YORUM KAT