1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Herkesin Gelmek İstediği Tuzla’yı İnşa Ediyoruz
Herkesin Gelmek İstediği Tuzla’yı İnşa Ediyoruz

Herkesin Gelmek İstediği Tuzla’yı İnşa Ediyoruz

İstanbul’un kenarında, köşesinde bilinen Tuzla’nın Marina ile kabuk değiştirdiğini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Herkesin gelmek istediği bir Tuzla inşa ediyoruz.” dedi.

İstanbul’un kenarında, köşesinde bilinen Tuzla’nın Marina ile kabuk değiştirdiğini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Herkesin gelmek istediği bir Tuzla inşa ediyoruz.” dedi.

Tuzla Belediyesi, Evliya Çelebi Mahallesi Hızır Reis Caddesi’nde 4 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, geçmiş dönem milletvekilleri ve vatandaşlar, sokak iftarında Ramazan’ın bereketini birlikte paylaştı. Başkan Yazıcı, iftar öncesinde vatandaşları masalarında ziyaret ederek görüştü.

Ramazan, Ayrı Bir Anlam İfade Ediyor
AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sabahattin Demirci, sokak iftarında vatandaşlara hitap etti. Demirci, “Ramazan ayı, bizim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Ramazan, 11 ayın sultanı, rahmet, kardeşlik, sevgi ve aynı zamanda yardımlaşma ayıdır. Bunu inşallah hakkıyla değerlendirenlerden oluruz. Allah’ın izniyle inşallah o güzel Ramazan Bayramı’na da hep birlikte ulaşmış oluruz ve milletçe kardeşlik duyguları içerisinde bayramımızı kutlarız” şeklinde konuştu. 

Emaneti, En İyi Noktaya Götürmeye Çalışıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, şehr-i emin olarak Tuzla’yı emanet aldıklarını ve geleceğe taşıdıklarını söyledi. Tuzla’nın Marina ile kabuk değiştirdiğini belirten Başkan Yazıcı, bu değişimin ilçeyi olumlu yönde etkilediğini ve geliştirdiğini vurguladı. Başkan Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Sokak iftarlarında paylaşmanın bize getireceği o birlik ve beraberlikten dolayı sizlerle mahallede, sokakta, sitede aynı sofrayı paylaşıyoruz. Bizler bu sofraları hazırlıyoruz ama bu sofraları süsleyen, asıl güzelleştiren bu davetlere icabet eden sizlersiniz. Bizi bir kez daha bağrınıza bastığınız için teşekkür ederim. Tuzla’da birçok işimizi, organizasyonumuzu halkla beraber yapma gayretimizi sürdürüyoruz. Tuzla’da yerel yönetim olarak rutin çalışmaları sürdürüyoruz ama bunun da ötesinde vatandaşlarımızın Tuzla dışında herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan yaşamasını arzuluyoruz. Yaşanabilecek bir Tuzla oluşturabilmek, Tuzla’nın kendi kendine yetebilmesi, Tuzla’nın ekonomik, sosyal, kültürel ve her alanda kendine yeterli bir ilçe olması için gayret sarf ediyoruz. İstanbul’un kenarında köşesinde kalmış bir Tuzla değil bundan sonra herkesin gelmek istediği bir Tuzla inşa ediyoruz. Sizden almış olduğumuz bu emaneti en iyi noktaya götürmek için gayret ediyoruz. Biz birlikteliğimizi arttırırsak emin olun Tuzla daha iyi, yaşanabilir bir yer olacaktır. İstanbul daha da iyi rahat nefes alacaktır”

Tuzla Belediyesi sokak iftarı, çocuklara yönelik Ramazan eğlencesi ile sona erdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.