1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İ.B.B Adayı Levent Kırca "Pendik Bld. Bşk. Adayını" Tanıttı

İ.B.B Adayı Levent Kırca "Pendik Bld. Bşk. Adayını" Tanıttı

İ.B.B Adayı Levent Kırca "Pendik Bld. Bşk. Adayını" Tanıttı

İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca’nın yoğun seçim programında dünkü durağı Pendik oldu. Kırca, İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz’ın seçim programını açıkladığı kahvaltılı toplantıya katıldı. Oldukça coşkulu geçen toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İP Tuzla Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kılıç da Boyraz’a destek için oradaydı.

Mimar, mühendis, pedagog ve basın sözcülerinden oluşan danışma kuruluyla kürsüye çıkan Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz konuşmasında şunları ifade etti: “Tüm Türkiye’de İşçi Partisi’nin yerel sorunlara nasıl çözüm getireceği sorusuna tek bir yanıt vardır o da çalmayacağımızdır. Halkın kaynaklarını halk için kullanan bir belediye yaratacağız. Sistemin rantçı belediye düzeni kökten değiştirilecektir.

Belediyecilikte tek ölçümüz halkın mutluluğunu sağlamak ve refahını yükseltmektir.”

Boyraz’ın ardından söz alan İP İBB Adayı Kırca gündemi değerlendirerek şunları söyledi: “İşçi Partisi Türkiye’de ayağa kalkan halk hareketinin öncüsü olmuştur. İşçi Partisi her zaman TOMA’ ların, barikatların önünde, gazın içindeydi. Öte yandan Türkiye’nin bugünkü durumunu sadece biz görebiliyoruz, diğerleri ya göremiyor ya da görmek istemiyor. Ayakkabı kutularındaki paraları, ses kayıtlarını, hırsızların sesindeki titremeyi herkes biliyor artık. Gerçekleri dublaj da, montaj da deseler biliyoruz, görüyoruz.

Kırca, oyları bölüyorsunuz diyenlere şöyle cevap verdi: “CHP’ye gittik birleşelim demek için, cevap verme zahmetine girmediler. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in CHP ile ilgili yazdığı çok güzel bir yazı var. Atatürk’ten eser yok CHP’de. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyemiyor, Mustafa Kemal’in yurttaşlarıyız diyorlar. Laiklik tehlikede değil diyorlar. İsminde cumhuriyet ve halk geçip bu iki kavramdan bu kadar uzak bir parti daha yoktur.

Ben eski CHP’liyim annem de babam da CHP’liydi. Bununla birlikte gerçekleri korkmadan söylemeliyiz, partimizin karakterine de bu yakışır. Değerlerimizin bir bir nasıl yok edildiğine tanık olduk. TC’nin kalkmasına, askerlerimizin, aydınlarımızın, siyasetçilerimizin nasıl içeri tıkıldıklarına tanık olduk. İstanbul’u AKP’ye ya da Sarıgül’e verirsek Türkiye’yi kaybederiz.” dedi. Medya sansürüne de sitem eden Kırca: “Kendi konuştuğumuzu kendi gazetemiz yayınlıyor. Nerede diğer basın? Biz bu ülkenin adayı değil miyiz, bu şehrin adayı değil miyiz?”

Erdoğan’ın ses kayıtlarının çıkmasının ertesi günü seçim mitinglerinde oy istemesine de değinen Kırca: “Tayyip’in ipliğini pazara çıkardık, yüzsüz değil çok yüzlü bir adam bu. Önü arkası her yeri yüz.” diyerek vatandaşları kahkahaya boğdu.

Üçüncü Köprüye Hayır!

Kırca, Pendik sonrasında Sarıyer Doğa Girişimi tarafından organize edilen “3.Köprüye Hayır” eylemine katıldı. Basın açıklaması öncesinde Büyükdere esnafını ziyaret eden Kırca sahildeki çay bahçelerini tek tek gezdi.

[gallery ids="4557,4558,4559,4560,4561,4562,4563,4564,4565"]

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.