1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB, Adalar'daki atları satın almaya başladı

İBB, Adalar'daki atları satın almaya başladı

Adalar'daki atlarda Ruam hastalığının çıkması sonrasında faytonlar yasaklanmıştı. İBB at ve faytonları satın almaya başladı.

İBB, Adalar'daki atları satın almaya başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Adalar'da faytonların yasaklanması sonrası at ve faytonları satın almaya başladı.

İBB, AT VE FAYTONLARI SATIN ALMAYA BAŞLADI

Adalar'da ruam hastalığı sebebiyle çok sayıda atın öldürülmesi ve faytonların durdurulması kararı sonrası, İBB'nin tescilli fayton plakalarını ve atları satın alması kararlaştırılmıştı. İBB, bu hafta itibarıyla atları ve faytonları satın almaya başladı.

PLAKA BAŞINA 300 BİN LİRA ÖDENECEK

At ve fayton sahipleri, belgeleri İBB tarafından oluşturulan heyete teslim ediyor. Satın alma işlemi getirilen belgeler karşılığında yapılıyor. İBB, tescilli faytonlara plaka başına 300 bin lira, her at içinse 4 bin lira ödeyecek. Fayton plakaları ve atlar için yaklaşık 90 milyon TL ödenecek.

ATLAR ÇADIRLARA ALINACAK

Satın alınan atlar önce Büyükada'daki karantina ahırı bölgesine kurulan 4 çadıra alınacak. Çadırlarda toplanan atlar ardından adadan tahliye edilecek. Atların karada götürülecekleri alanlara ilişkin çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Büyükada'daki İSPARK ahırında ise karantina süreci devam ediyor. Ruam hastalığı tespit edilmeyen atlar belirli aralıklarla görevli seyisler tarafından dışarı çıkarılıyor. Dışarı çıkarılan atlara spor yaptırılıyor.

ADALARDA BAŞIBOŞ ATLAR GEZMEYE BAŞLAMIŞTI

Adalar'da faytonların durdurulması kararı sonrası ormanlık alanda başıboş atlar olduğu görülmüştü. Birkaç gün önce Büyükada'da başıboş şekilde bulunan üç at, ekipler tarafından kurulan çadıra getirildi.

Adalar'da ulaşım hizmeti UKOME tarafından belirlenecek sayıdaki elektrikli araçlarla yapılacak. Adalara getirilecek elektrikli araçlarla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

HABERE YORUM KAT