1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB'de işten çıkarılan mağdur çalışanların yerine HDP'li isimler mi geçiyor?

İBB'de işten çıkarılan mağdur çalışanların yerine HDP'li isimler mi geçiyor?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimden hemen sonra tatile çıkmasının ardından işe başladığı gibi belediye çalışanlarını hiçbir gerekçe göstermeyerek işten çıkarmıştı. Terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen HDP'nin oylarıyla İBB başkanı seçilen İmamoğlu'nun bu işçi kıyımlarını yaparken bir yandan da topluca işçi alımı yapması "İşçi kıyımındaki amaç HDP’li kadrolara yer açmak mı?” sorusunu akıllara getirdi.

İBB'de işten çıkarılan mağdur çalışanların yerine HDP'li isimler mi geçiyor?

Seçimlerden önce oy kaygısıyla işçilere dokunmayacağız diyen CHP'li belediye başkanları koltuğa oturduktan sonra vaatlerini unuttu! Haklarını arayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirakleri İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinde çalışırken işten çıkarılan bir grup işçi belediye önünde beklemeye devam ediyor. İşçiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun işçi çıkarımı yapılmayacağı yönündeki sözlerini hatırlattı.

isciii.jpeg

AMAÇ HDP'Lİ KADROLARA YER AÇMAK MI?

İBB'de bir yandan topluca işçi kıyımı yapılırken diğer yandan da işe alımlar sürüyor. Hiçbir gerekçe gösterilmeden binlerce işçinin kapı önüne koyulması akla HDP'nin oylarıyla başkan olan İmamoğlu'nun belediyede HDP kadrolarına yer mi açıyor sorusunu getirdi.

İmamoğlu'nun seçimlerden önce HDP'den açık bir destek istediği, seçim sonrası koltuğa oturmasının ardından aldığı oyların karşılığını vereceği konuşuluyordu..

HABERE YORUM KAT