1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İbrahim Hakkı Aysan "İdam Sehpaları Direnişi Durduramaz!"

İbrahim Hakkı Aysan "İdam Sehpaları Direnişi Durduramaz!"

Mısır'da darbeyle görevinden alınan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine Pendik’ten sesler yükselmeye devam ediyor.

İbrahim Hakkı Aysan "İdam Sehpaları Direnişi Durduramaz!"

Bölge Gündem Haber - Mısır'da darbeyle görevinden alınan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine Pendik’ten sesler yükselmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 9 ayrı GENÇ sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek mısırdaki idam kararına tepki göstermişti.  Bu karara bir tepki de  Bem-Bir-Sen Sendikası 8.nolu şubesinden geldi.

Güzelyalı sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla buluşan sendika üyeleri ve 8 Nolu şube başkanı İbrahim Hakkı Aysan, Mursi’ye ve Mısır halkına karşı yapılan haksız hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi.

img_1708.jpg

Aysan, seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin dosyasını, idam kararıyla ilgili görüş alınması için müftülüğe gönderildiğini hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü, ”İspat edilmiş tek suç bulunmazken milletin seçtikleri yargılanamaz, siyasi kararlarla özgür düşünce esir alınamaz, baskı, dayatma, idam sehpaları direnişi durduramaz. Kazanacağız… Zalimlere karşı iyiler kazanacak, siyonizmin tetikçisi darbeciler, onuruna sahip çıkanları diz çöktüremeyecek. Mısır’a Ortadoğu’ya özgürlük direnişle gelecek.” İfadelerinde bulundu.

Mısır’da zulüm kol gezdiğini anlatan İbrahim Hakkı Aysan, "Mısır’da darbe olmasaydı, Suriye’de devrim tamamlansaydı, azgın İsrail bu kadar rahat katliam yapamayacaktı. Ama BM darbeciye darbeci, diktatöre diktatör diyemediği gibi her defasında onların değirmenine su taşıdı. İki yüzlü davranışıyla BM bu coğrafyaya zarar verdi, mazlum halkların ahını aldı. Mısır, İsrail’e yandaş, Suriye küresel emperyalizme sırdaş oldu. Mısır Gazze’nin can damarlarını tıkadı, Suriye Filistin mülteci kamplarını bombalayarak katliamlara ortak oldu. Bu zulmün bir eseri de BM’dir. Sizi de asla affetmeyeceğiz! İnsanlığa yine ihanet ettiniz.” diye konuştu – Haber : Yusuf SARAY

 

 

 

HABERE YORUM KAT