1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığı açıkladı: O başvurular randevusuz alınmayacak

İçişleri Bakanlığı açıkladı: O başvurular randevusuz alınmayacak

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, koronavirüs(Kovid-19) salgını nedeniyle zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak alınamayacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: O başvurular randevusuz alınmayacak

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, tüm dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs(Kovid-19) nedeniyle  zorunlu ve acil haller dışında  kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak alınamayacağını bildirdi.

Bakanlık ayrıca il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin ortak kullanım alanlarının düzenli aralıklarla dezenfekte edildiğini, randevu sisteminde yapılan düzenleme ile biyometrik veri alınan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü belgesi başvurularında randevulu işlem süresinin 8 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldığını duyurdu.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ayrıca, 18 Mart 2020 tarihinden itibaren zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak alınmayacağı bildirildi.

BAŞVURU SAYISI 40 BİNE KADAR DÜŞTÜ

Öte yandan, randevu süresinde yapılan düzenleme sonucunda tüm Türkiye’deki günlük ortalama 120 bin olan başvuru sayısının 40 bine düştüğü de belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT