1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İdris Güllüce "Kenan Şahin'i Ziyaret Etti"

İdris Güllüce "Kenan Şahin'i Ziyaret Etti"

İdris Güllüce "Kenan Şahin'i Ziyaret Etti"

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Pendik, Sultanbeyli ve Beykoz belediyelerini ziyaret etti.

Üsküdar Belediyesi'nin ardından Pendik Belediyesi'ne geçen Güllüce, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin'i tebrik etmek için geldiğini söyledi.

Güllüce, bu bölgenin milletvekili olduğunu hatırlatarak, "Pendik hudutları içinde uzun süre oturdum. Başka yerde oy vermemden dolayı bu sefer Sayın Başkan'a oy kullanamadım. İlçenin eski seçmeniyim. 2004'te Pendik seçmeniydim. Pendik'in tüm sokaklarına kadar bilirim. Belediye, Türkiye'nin nadide, örnek alınacak belediyelerinden biridir. Yeni yönetim ve tarz oluşturabilen bir belediyemizdir" diye konuştu.

Pendik Belediye Başkanı Şahin'i, seçimi büyük farkla kazanmasından dolayı kutladığını ifade eden Güllüce, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 680 bin küsur fark var. Burada 100 bin farkımız var. Vatandaşın sizi ne kadar sevdiğini biliyorum" dedi.

Güllüce, daha sonra Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'i makamında ziyaret etti. Bakan Güllüce, ziyaret sırasında şunları kaydetti:

"Sultanbeyli Belediye Başkanımızı tebrik için buradayız. Belediye Başkanımız büyük bir farkla seçimi kazandı. Geçmişte yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini kutluyorum. İnanıyorum ki, bu önümüzdeki 5 yıl içerisinde Sultanbeyli'yi daha yaşanabilir, güzel, çağdaş, modern dünyanın ve insanımızın talep ettiği güzel bir şehir haline getirir. Vatandaşımıza da Sultanbeyli'de verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu büyük fark öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki seçimde çok daha büyür, hizmetler daha fazla gelişir ve Sultanbeyli de çok daha iyi bir noktaya doğru gider. Sultanbeyli, mülkiyet sorunu olan bir ilçeydi. Sorunun çok önemli bir kısmını Başkanımız çözdü. Kalan kısmının da yakında çözüleceğini tahmin ediyorum."

Güllüce, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sultanbeyli Belediyesi'nin birlikte, hükümetin de desteğiyle çok daha güzel hizmetlere imza atacağını vurgulayarak, Keskin'e başarılar diledi.

Ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret eden Güllüce, Çelikbilek'e "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

Şeref defterini imzalayan Güllüce, deftere, "Beykoz Belediyemize Yücel Çelikbilek kardeşimizin tekrar seçilmesi beni oldukça mutlu etmiştir. Geçmiş hizmetlerinden dolayı kutluyor, yeni dönemde de başarılar diliyorum. Beykoz halkı, bir belediye başkanını üst üste seçerek, istikrarın devamı konusunda irade göstermiştir" diye yazdı.

HABERE YORUM KAT