1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. İKM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? CTE infaz koruma memuru alımı başvuru sonuç sorgulama

İKM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? CTE infaz koruma memuru alımı başvuru sonuç sorgulama

2021 İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu gündemde. Adalet Bakanlığı 4 bin 918 İKM alımı yapacak. Her yıl posta yolu ile alınan başvurular bu yıl e-Devlet üzerinden alındı. Başvuruların tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. İşte CTE infaz koruma memuru alımı başvuru sonuç sorgulama...

İKM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? CTE infaz koruma memuru alımı başvuru sonuç sorgulama

Adalet Bakanlığı 4 bin 918 infaz koruma memuru alımı için başvurular 12 Mart'ta sona erdi. Başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru sonuç tarihi gündem oldu. Peki, İKM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?

İKM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2021?

Adalet Bakanlığı İKM alımı başvuru sonuçlarının 2-3 hafta içerisinde yani 26 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.  

CTE tarafından konuya ilişkin yapılan duyuru şöyle;

-Alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü/uygulamalı sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili Komisyon Başkanlığı tarafından belirlenerek başvuru yapılan sınav merkezinin (adalet komisyonu) resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü/uygulamalı sınava katılma hakkını elde edemeyen adaylara ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır. Adayların başvuru yaptığı sınav merkezinin resmi internet adreslerinde yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

-Sözlü sınava merkezi sınav puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı aday sınava çağırılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır.

İKM SÖZLÜ SINAV KONULARI 2021

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan değerinde),

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan değerinde ),

c) Genel kültür (20 puan değerinde),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan değerinde)

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT