1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlk adım atıldı: İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak

İlk adım atıldı: İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ortaklığındaki BELBİM A.Ş. ve Bankalararası Kart Merkezi arasında İstanbulkart'ın yerli ve milli ödeme sistemi "TROY" ile entegre edilmesi için iyi niyet protokolü bugün imzalandı.

İlk adım atıldı: İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak

İBB'den yapılan açıklamaya göre, BELBİM AŞ ile Bankalararası Kart Merkezi arasında İstanbulkart'ın yerli ve milli ödeme sistemi TROY'la entegre edilmesi için iyi niyet protokolü imzalandı. 

Böylece 18 milyon aktif kullanıcısı bulunan İstanbulkart'ın, restoran, kafeterya ve market gibi iş yerlerinde alışveriş kartı olarak kullanılması için ilk adım atılmış oldu. 

İSTANBULKART, POS CİHAZLARINDAN YAPILAN ÖDEME İŞLEMLERİNE UYUMLU OLACAK

Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan çalışmalar sonunda, kredi kartı veya hesap kartı ile POS cihazlarından yapılan ödeme işlemleri İstanbulkart'a uyumlu olacak. 

İstanbulkart, banka kartına gerek duymaksızın tüm ATM'lerden para çekme veya yatırma işlemlerinde kullanılabilecek. İstanbulkart, Türkiye genelinde 50 bini aşkın ATM ve yaklasık 2,4 milyon ödeme noktasında, dünya genelinde ise 190 ülke, 2 milyon ATM ve 42 milyonu aşkın noktada kullanılabilir uluslararası ön ödemeli bir kart haline dönüşecek. Vatandaşlar İstanbulkart ile toplu ulaşım ücretini öder gibi market, restoran, kafeterya gibi iş yerlerinde ödemelerini yapabilecek. İstanbulkart ile alışverişlerde ödemeler tek çekim olarak gerçekleştirilecek. 

Kaynak: Ajanslar

HABERE YORUM KAT