1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlker Aycı 18 ülkeden gazeteciye darbe girişimini anlattı

İlker Aycı 18 ülkeden gazeteciye darbe girişimini anlattı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 18 ülkenin gazetecisine 15 Temmuz darbe girişimini anlattı.

İlker Aycı 18 ülkeden gazeteciye darbe girişimini anlattı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Yeşilköy"deki Genel Müdürlük binasında, 18 sekiz ülkeden 120 yabancı gazeteci, televizyoncu, kanaat önderi ile sosyal medya yazarına Fethullahçı Terör Örgütü"nün (FETÖ) 15 Temmuz"daki darbe girişimini anlattı.

SIZINTI DERGİSİ AKSİYON OLDU

FETÖ"nün geçmişte "Sızıntı" isimli bir dergi çıkardığını anımsatan Aycı, "Sızıntı dergisi, yani "leak". Wikileaks var ya hani, "leak" Sızıntı dergisi. Son 5-6 yılda o derginin ismini değiştirdiler. Derginin ismini artık "Aksiyon" koydular. "Action", yani "Artık sızdık, artık kurumlara sızdık, yönetime sızdık, ekonomiye sızdık. Topluma sızdık, uluslararası ilişkiye sızdık, diplomasiye sızdık, başka ülkelere sızdık. Şimdi ne zamanı? Aksiyon zamanı." Artık ele geçirme zamanı. Yönetme zamanı, devralma zamanı. Çok da büyük ekonomik güçleri de ellerinde var. O hale geldiler. " diye konuştu.

İlker Aycı 18 ülkeden gazeteciye darbe girişimini anlattı İZLE

"SİZ DE DİKKAT EDİN"

Aycı, FETÖ üyelerinin kendilerini gizlemeyi, kılık değiştirmeyi ve kendini yumuşak sunmayı çok iyi bildiğini anlattı.

"Bugün sizlerin eğitim sisteminde de bulunan bu okullara dikkat etmenizi öneririz." diyen Aycı, Atatürk Havalimanı"nda yaşanan terör saldırısı ile darbe girişimi sırasında da her zaman olduğu gibi THY markasının arkasında durduklarını kaydetti.

YOLCULARİÇİN YAPTILAN DEĞİŞİMLER 40 MİLYON DOLARA MAL OLDU

Yolcuları misafir olarak görerek, en iyi şekilde ağırlamanın peşinde olduklarına dikkati çeken Aycı, "Yolcularımıza dedik ki; gidin otellerinize dinlenin, gidin evinize dinlenin. Biz sizi yarından itibaren yeniden uçuracağız. Uçmak istemeyenlerin biletini değiştireceğiz. Daha sonraki bir tarihte uçabilirsiniz. Bu iki olayın peşinden yaptığımız değişimlerin, toplam maliyeti 40 milyon doları geçmiştir." değerlendirmesinde bulundu..

Toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Aycı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’nin milli bayrak taşıyıcısı olarak hemen harekete geçtiklerini anlattı.

AA"NIN DARBE GİRİŞİMİ KİTABI UÇAKTA DAĞITILDI

Aycı, THY yöneticilerinin toplantı için ciddi çalışmalar yaptığına dikkati çekerek, uçak içi yayını Skylife dergisinde milli irade dosyası yaptıklarını anımsattı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, Anadolu Ajansı"nın (AA), darbe girişiminin kronolojisini ve sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ"nün Darbe Girişimi" isimli kitabını da aynı şekilde uçaklarda dağıttıklarını kaydetti.

"TÜRKİYE GÜVENİLİR BİR ÜLKE"

Aycı, "Atatürk Havalimanı"nda 4 Eylül"de bin 454 iniş-kalkışla yeni bir rekora imza atmasına" ilişkin düşüncelerinin sorulması üzerine şunları kaydetti:

“Türkiye güvenilir bir ülke, İstanbul güvenilir bir şehir, güvenilir bir tatil destinasyonu. Bu anlamıyla THY’yi yolcularımızın tercih etmesinden ve yine aynı şekilde Atatürk Havalimanımızda rekor kırılmasından dolayı çok mutluyum. Bunun ileriye matuf mutlaka olumlu etkileri olacaktır. "


Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT