1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İmamoğlu yüzünden ihtarname

İmamoğlu yüzünden ihtarname

Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını locadan izlemişti. Olayın tartışmaları hala sürerken locanın kiracısı olduğunu belirten şirket, siyah-beyazlı kulübe ihtarname çekti.

İmamoğlu yüzünden ihtarname

Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı için mazbata almadan önce maça gitmesi büyük tartışmaların başlamasına sebep olmuştu. Şimdi de maçı izlediği loca, tartışmaların odağında. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş- Medipol Başahşehir maçını eşiyle birlikte locadan izlemişti. 

Locanın kiracısı Beşiktaş'a ihtarname çekti

O tartışma yaratan locanın kendisine ait olduğunu iddia eden iş adamı Atalay Demirbaş, 29 Nisan 2019 tarihinde Beşiktaş kulübüne ihtarname çekti.

İhtarnamede söz konusu locanın Demand Gayrimenkul Danışmanlık tarafından 3 yıllığına kiralandığına dikkat çekildi, "Tarafımıza tahsis edilen loca bilgimiz ve iznimiz olmaksızın Sayın Ekrem İmamoğlu'na kullandırılmıştır. İş bu sebeple loca kiralama bedeli 254 bin doların 7 gün içerisinde tarafımıza iadesini talep ederiz." ifadeleri kullanıldı.

İhtarnamede locada, davalık oldukları iş adamı Özen Kuzu'nun da bulunmasına ayrı tepki gösterildi.

İmamoğlu yüzünden ihtarname

Beşiktaş'tan "loca hacizli" açıklaması

Beşiktaş Kulübü yetkilileri, İhtarname çeken şirkete başka Kuzu İnşaat şirketi tarafından haciz uygulandığını, mahkeme tarafından tüm hak ve alacaklarının haczine ilişkin resmi yazının da kendilerine ulaştığını bildirdi. Bu nedenle ihtarname çeken şirketin loca üstünde bir hakkının olmadığı vurgulandı.

İhtarname yapan şirket, yasal sürenin dolmasının ardından hukuki haklarını kullanacaklarını açıkladı.

HABERE YORUM KAT