1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. İndis ne demek, TDK'ya göre İndis kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

İndis ne demek, TDK'ya göre İndis kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

İndis kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "İndis ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre İndis nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi İndis kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

İndis ne demek, TDK'ya göre İndis kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. İndis ne demek? İndis TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi indis kelimesi. Peki indis ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre indis nedir, indis kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

İNDİS NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

İndis kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
İndis kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre indis kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Bir harf üzerine konulan işaret
- Bir harf, benzer fakat yine de değişik biçimlerde iki veya daha çok kez kullanılmak istendiğinde harfin üstüne veya altına eklenen ayırıcı işaret
- Bir kökün derecesini göstermek için kök işaretinin kolları arasına konulan sayı

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT