1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İran'ın saldırdığı ABD üssü, ilk kez görüntülendi

İran'ın saldırdığı ABD üssü, ilk kez görüntülendi

İran'ın, Kasım Süleymani suikastı sonrası gerçekleştirilen misillemenin ardından bombalanan bölgeden ilk görüntüler geldi. Yapılan saldırının ardından ABD üssü uydu fotoğrafları ile görüntülendi. Yayınlanan görüntülerde ise bölgede büyük hasar oluştuğu apaçık gözüküyor.

İran'ın saldırdığı ABD üssü, ilk kez görüntülendi

İran, Irak'taki ABD askerlerinin olduğu 2 üsse 16 füze ile saldırı gerçekleştirmişti. Bu saldırının uydu görüntüleri yayınlandı. Saldırının uydu fotoğraflarında ise, ABD üslerinde büyük hasarın meydana geldiği gözüküyor.

iran-in-saldirdigi-abd-ussu-ilk-kez-goruntulendi-12798725-3949-m.jpg

Reuters'ın haberine göre, İran'ın ateşlediği füzelerden 15'i Irak'ın batısındaki Ayn el-Essad üssüne, 5'i ise Erbil'deki koalisyon güçleri karargahına, diğer 2'si ise Ayn el-Essad üssü yakınındaki Hit kasabasının batısına düştü.

ÇEVREDEKİ AZ 7 BİNA HASAR ALDI

Uydu fotoğraflarının Planet Labs Inc. tarafından sağlandığını belirten Reuters, Ayn el-Essad üssündeki en az yedi binanın büyük hasar aldığını, bunlardan üçünün de hangar olduğunu belirtti.

iran-in-saldirdigi-abd-ussu-ilk-kez-goruntulendi-12798725-9090-m.jpg

NE OLMUŞTU?

ABD, İranlı General Kasım Süleymani'yi 3 Ocak'ta öldürmüştü. Tahran Yönetimi, ABD'ye karşı intikam yeminleri etmişti ve Irak'ta yer alan ABD üslerini bombalamıştı. İran, saldırıda 80 ABD'linin öldürüldüğünü duyurmuştu. ABD kanadı ise saldırıyı doğrularken ölü sayısını reddetmiş ve "Saldırıda hiçbir ABD'li ölmemiştir" açıklamasında bulunmuştu. Fakat, yayınlanan bu görüntüler,bölgede ciddi bir hasar olduğunu gösteriyor.

iran-in-saldirdigi-abd-ussu-ilk-kez-goruntulendi-12798725-4271-o.jpg

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT