1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İranlı sporcu verdiği sert mesajdan sonra ülkesini terk etti

İranlı sporcu verdiği sert mesajdan sonra ülkesini terk etti

İran'ı 'neden' terk ettiği kararını açıklayan Kimiya Alizadeh, "İkiyüzlülüğün, yalanların ve dalkavukluğun parçası olmak istemiyorum" açıklamasında bulundu. Alizadeh ayrıca, İran'ın Olimpiyat Madalyası almış olan tek sporcusu konumundaydı.

İranlı sporcu verdiği sert mesajdan sonra ülkesini terk etti

Kimia Alizadeh, 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında İran'ın madalya alan tek sporcusu. Hükümetin kendisini propagandaya alet etmesine daha fazla izin vermeyeceğini söyledi. Ülkesini terk ettiğini açıkladı.

21 yaşındaki tekvandocu, kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

kimiya bolge gundem 1

ÜLKEM TARAFINDAN YILLARDIR EZİLEN BİRİSİYİM

İranlı yetkililerin başarılarını kendilerine mal ettiğini söyleyen Alizadeh, “Ben İran’da yıllardır kullandıkları, ezilen milyonlarca kadından birisiyim. Bana ne giy dedilerse giydim ve ne emrettilerse tekrarladım. Hiçbirimiz onlar için önemli değiliz, bizler sadece kullandıkları araçlarız” diye yazdı.

İran hükümetinin kazandığı madalyaları siyasi çıkar için kullandığını söyleyen Alizadeh, "İkiyüzlülüğün, yalanların, adaletsizliğin ve dalkavukluğun parçası olmak istemiyorum" diye konuştu. İranlı yetkililerin kendisini küçük düşürdüğünü söyleyen tekvandocu, hiçbir Avrupa ülkesinden davet almadığını belirtti.

bolge gundem alizadeh 1

ÜLKESİNİ TEMSİL ETMEKTEN VAZGEÇEN ÜÇÜNCÜ SPORCU 

Hayatını hangi ülkede sürdüreceği henüz bilinmeyen Kimia Alizadeh, 2016 Rio Olimpiyatları'nda 57 kilogramda bronz madalya kazanmıştı. Alizadeh, İran'ın son dönemde ülkesini temsil etmekten vazgeçen üçüncü sporcusu oldu.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT