1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşkadını Fatma Bakır'dan Eğitime Destek

İşkadını Fatma Bakır'dan Eğitime Destek

Yaptığı örnek davranışlarıyla herkesin takdirini kazanan İşkadını Fatma Bakır, özellikle maddi imkânları kısıtlı olan okullara destek vererek hayırda öncü oluyor.

İşkadını Fatma Bakır'dan Eğitime Destek

Yaptığı örnek davranışlarıyla herkesin takdirini kazanan İşkadını Fatma Bakır, özellikle maddi imkânları kısıtlı olan okullara destek vererek hayırda öncü oluyor.

Kütüphanenin açılış töreninde bir konuşma yapan Okul Müdürü Güven Karabacak; ‘’Okulumuza yaptığı bu yardımdan dolayı hayırsever İşkadını Fatma Bakır hanımefendiye teşekkürlerimi sunuyorum. Geleceğin dünyasında bu kütüphanelerden feyizlenen çocukların söz sahibi olduğu düşünülecek olursa böyle bir hayrın önemi daha iyi anlaşılmış olacaktır’’ dedi. Karabacak Hayırsever İşkadını Fatma Bakıra bu hizmetinden dolayı bir de teşekkür plaketi verdi.

Bu Tür Hizmetlerden Haz Duyuyorum

Hayırsever İşkadını Fatma Bakır da ’’Böyle bir çalışmanın içinde bulunmaktan gerçekten mutluluk duyuyorum. İlk defa bu işlere, bu kapasitede Pendik’ten başladım. Tuzlada engelli sınıf şahsım adına, bir de Tuzla Kızılay şubesiyle birlikte engelli sınıfları yaptım. Orhanlı İlkokulunda bir sınıfım, Mevlana Ortaokulunda iki sınıf ve bir Öğretmenler Odası yaptırdım. İçmeler Engelliler okuluna katkılarım var. İlk kez Pendik’te böyle bir şey yapmam beni çok mutlu etti. Bu tür hizmetlerden manevi bakımdan haz duyuyorum. Eşim ve benim sağlığımız ve imkânlarımız el verdiği sürece bu tür hayır hizmetlerine karınca kararınca devam edeceğiz’’ dedi.

Açılışa Pendik eski Kaymakamı Cafer Odabaş, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Gölcü, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu Müdürü Alim Orhan, Pendik Garanti Bankası Aydınlı Yolu Şube Müdiresi Şule Öztekin, okul öğretmenleri, veli ve öğrencileri katıldılar.

Tören sonrası katılımcılara pasta-börek ve çay ikram edildi. Veliler ‘’Allah bu tür işkadınları ve işadamlarımızın sayısını artırsın’’ diyerek takdirlerini ifade ettiler.

HABER: Abdullah YADİGAR

DSC_0127

DSC_0143

DSC_0163

HABERE YORUM KAT

1 Yorum