1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İsrailli bakandan çirkinleşen hareket! Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı

İsrailli bakandan çirkinleşen hareket! Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel'in de aralarında bulunduğu bir grup Yahudi, Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi. İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel ve yanındaki kişilerin Aksa'nın avlusunda bir süre dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldığı belirtildi.

İsrailli bakandan çirkinleşen hareket! Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel'in de aralarında bulunduğu birçok Yahudi, İsrail polisi korumasında işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada Uri Ariel'in bu sabah bir grup Yahudi'yle Mescid-i Aksa'ya baskın yaptığı açıklandı.

Ariel ve beraberindekilerin Aksa'nın avlusunda bir süre dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldığı ifade edildi.

Fanatik Yahudiler, İsrail polisi eşliğinde zaman zaman sabah ve öğleden sonra Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

HABERE YORUM KAT