1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? 1 Mart 2018

İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? 1 Mart 2018

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından öğle saatlerinde Okmeydanı'nda kar yağışı etkisini gösterdi. AKOM'dan son dakika açıklaması geldi. Peki İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek? İstanbul'da okullar tatil mi? İşte İstanbul, Ankara ve İz

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından öğle saatlerinde Okmeydanı'nda kar yağışı etkisini gösterdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul'da kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Okmeydanı'nda öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklarla etkisini artırdı. Kar yağışı bölgesel olarak devam ederken, bazı semtlerde ise yağmur etkili oldu. Bazı kuşların ise kar yağışı altında soğuktan titrediği görüldü.

İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek?

Meteorolojinin 5 günlük tahmine göre, İstanbul'da bugünden sonra kar yağışı görülmeyecek. Tahminlere göre, önümüzdeki 3 gün İstanbul'da yağmur bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir'in kuzeyi), Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Osmaniye ve Bitlis çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 2

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 3

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 11

Adana: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Antalya: Parçalı, zamanla az bulutlu 17

Samsun: Çok bulutlu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

Trabzon: Çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 5

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 4

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

HABERE YORUM KAT