1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İstanbullu esnaflar sel mağduru, İmamoğlu ise 'poz verip' tatiline geri döndü!

İstanbullu esnaflar sel mağduru, İmamoğlu ise 'poz verip' tatiline geri döndü!

İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimlerin ardından İstanbul'u bırakıp tatile çıkmıştı. İstanbul'da yaşanan elim sel felaketi yaşandığı sırada tatilde olan İmamoğlu, tepkiler sonrasında tatiline bir günlük mola yaparak gazetecilere pozunu verdi ve tekrar Bodrum'a geri döndü. Selden mağdur olan İstanbullular ve esnaf mağduriyetlerini kendi kendilerine gidermeye çalışıyor.

İstanbullu esnaflar sel mağduru, İmamoğlu ise 'poz verip' tatiline geri döndü!

İstanbul'da Cumartesi günü sağanak yağışın bastırması sonrası başta Eminönü olmak üzere pek çok yer felaketi yaşadı. Sel felaketinden en çok etkilenen Eminönü esnafı oldu. Seçimler sonrası tatile giden İBB Başkanı İmamoğlu ise ancak tepkiler sonrası tatiline bir gün ara vererek İstanbul'a geldi. Gazetecilere verdiği poz sonrası İmamoğlu herkesi bir kez daha şoke etti ve tatiline devam etmek için Bodrum'a geri döndü. Eminönü esnafı ise yaralarını kendileri sarmaya çalışıyor.

EKREM İMAMOĞLU TATİLİNE GERİ DÖNDÜ

İstanbul'da Cumartesi günü bastıran sağanak yağışın yol açtığı su baskınından en çok etkilenen bölgelerden biri Eminönü olmuştu. Eminönü Yer altı Çarşısı sular altında kalmış, canını zor kurtaran esnaf, mallarını kurtarmanın telaşına düşmüştü. Megakent sel sularıyla mücadele ederken CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bodrum tatilindeydi. Tepkiler üzerine Cumartesi gecesi İstanbul’a dönen İmamoğlu, Pazar günü sabahı Eminönü Meydanı, Kapalıçarşı ve selden etkilenin diğer bir bölge olan Üsküdar’da incelemelerde bulundu. 

‘BURADAYIZ’ DEMİŞTİ! BİR GÜN SONRA TATİLİNE GERİ DÖNDÜ

Selden zarar gören işyerlerini gezerek kameralara poz veren İmamoğlu bir esnafın, “Başkanım neden kimseye ulaşamadık. Neredesiniz başkanım?” sitemine, “Herkes burada. Her zaman irtibat halinde olacaksınız, maddi manevi yanınızdayız” diye cevap verdi. Ancak, bu sözlerinin üzerinden birkaç saat sonra İmamoğlu, bir gün ara verdiği tatilini tamamlamak üzere 15.40 uçağıyla Bodrum’a döndü. Yaraları sarmak da selden mağdur olan esnafa kaldı. 

YENİKAPI’YA SERİLDİ  

Eminönü Yeraltı Çarşısı’nda sular altında kalan ayakkabılar Yenikapı Miting Alanı’na serilerek kurumaya bırakıldı. Çarşı esnafından Zafer Yavuz, “Biz buraya ayakkabılarımızı kurutmak ve zararımızın boyutunu görmek için geldik. Ayakkabılarımız kuruduğunda kurtarabildiğimiz ürünleri temizleyip bir deformasyon var ya da bozulma var mı diye kontrol ettikten sonra satışa tekrar sunulur hale getirmeye çalışacağız. Bine yakın ayakkabımız var. Son 3 gün üzerinden baktığınızda zarar baya büyük” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT