1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İSTMOP nedir, nasıl kullanılır? - Çekilen araç sorgulama Plakadan ÜCRETSİZ!

İSTMOP nedir, nasıl kullanılır? - Çekilen araç sorgulama Plakadan ÜCRETSİZ!

İstanbul Mobil Otopark Projesi'nin kısaltımışına İSTMOP deniyor. Peki İSTMOP nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? İSTMOP ile Trafikten çekilen araç Plakadan nasıl sorgulanır? işte bu soruların tüm yanıtı haberimizde.

İSTMOP nedir, nasıl kullanılır? - Çekilen araç sorgulama Plakadan ÜCRETSİZ!

Çekilen araç sorgulama Plakadan ÜCRETSİZ nasıl sorgulanır? - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, şehir içinde hatalı park sonucu trafikten çekilen ve bağlanan araçların nereden, ne zaman, hangi sebeple çekildiği bilgilerine ulaşımı sağlayan ve çekilen aracın bulunduğu otoparkın iletişim bilgileriyle otoparkın konumuna yol tarifi sunan İSTMOP mobil uygulamasını hayata geçirdi.Peki İSTMOP nedir? ne işe yarar, nasıl kullanılır? tüm bu soruların yanıtı haberimizde.

İSTMOP nedir?

İstanbul Mobil Otopark Projesi'nin kısaltımışına İSTMOP deniyor. Peki İSTMOP ne işe yarar?

İSTMOP uygulaması ile, İstanbul genelinde çekilen veya bağlanan aracınızın nerede olduğunu,hangi sebeple çekildiğini fotoğrafları ile birlikte anında öğrenebilir, bunu yanında aracınızın bulunduğu otoparkın konumuna ve iletişim bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Yol tarifi alabilirsiniz

İstmop nasıl kullanılır? Çekilen araç sorgulama Plakadan

Vatandaşlar, trafikten çekilen araç sorgulama işlemini plakadan ücretsiz bir şekilde; www.istmop.com ya da android ve İOS işlemcili akıllı telefonlara "İSTMOP" uygulamasını indirerek, aracın plakasını, çekim tarihini ve doğrulama kodunu girdikten sonra aracının durumunu öğrenebiliyor.

İSTMOP nedir? İstmop uygulaması nasıl kullanılır? İSTMOP nedir? İstmop uygulaması nasıl kullanılır? istmop-nasil-kullanilir.jpg
 

İSTMOP Proje hakkında AA muhabirine açıklama yapan Başkomiser Emre Şen, trafikten aracı çekilen sürücülerin kaygısını gidermek için çekim işlemlerinden sürücülerin haberi olması amacıyla projeyi geliştirdiklerini söyledi.

Trafiğin akışını sağlamak için, hatalı park eden araçların çekici yardımıyla trafikten çekildiğini belirten Şen, şöyle konuştu:

"Sürücüler bazen park edilmesi yasak olan yerlere, trafiğin akışını engelleyecek şekilde otobüs duraklarına, yangın musluklarının önüne, kavşaklara park edebiliyorlar. Bu ve benzeri durumlarda trafiğin akışını sağlamak amacıyla araçları çekici yardımıyla çekmek durumunda kalıyoruz. Sürücüler, araçlarını park ettikleri yerde bulamayınca aracın nerede olduğuyla ilgili bir merak ve korku duygusuna kapılıyorlar. Polisin aracı çekmesi iyi ihtimal çünkü aracın çalınma ihtimali de var. Bu gibi durumlarda sürücünün kaygısını gidermek amacıyla araç çekim işlemlerinin anında sürücü ve araç sahiplerinin haberi olması amacıyla mobil uygulama geliştirdik."

HABERE YORUM KAT