1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subayın esrarengiz kayboluşu!

İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subayın esrarengiz kayboluşu!

İsveç'in başkenti Stockholm'de 31 yaşındaki Türk asıllı Deniz Komando Subay Deniz Arda'nın sır ölümü herkesi hayretler içinde bıraktı. Silahlı Kuvvetler'de görev yapan oğlunu arayan baba Yüksel Arda ise oğlunun spor salonundan çıktıktan sonra katıldığı bir koşu sırasında kaybolduğunu açıkladı.

İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subayın esrarengiz kayboluşu!

Perşembe gününden sonra İsveç Silahlı Kuvvetlerin resmi internet sayfasında yayınlanan haberde kaybolduğunun belirtildiği olayda Deniz Arda'nın babası Yüksel Arda, oğlunun Stockholm'ün Nacka bölgesinde 80 km'lik bir koşuya çıkacağını bildiklerini, daha sonra oğlundan haber alınamadığını söyledi.

"OĞLUM ÖZEL YETİŞTİRİLMİŞ KOMANDOYDU

"Oğlunun özel yetiştirilmiş bir komando olduğunu anlatan Arda, "Oğlum Stockholm'de Deniz Kuvvetlerine ait bir askeri okulun müdürüydü. Pazar günü İsveç'in kuzeyinde bir kasabaya 50 askerle gidip eğitim verecekti. Askeri uçak 50 kişiyle söz konusu kasabaya gitmiş. Benim oğlum uçakta bulunmayınca askeriye beni arayarak haber verdi." ifadelerini kullandı.

İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subayın esrarengiz kayboluşu!

"SPOR SALONUNDAN ÇIKTIKTAN SONRA İZİ BULUNAMIYOR"

Oğlunun en son perşembe günü görüldüğünü vurgulayan Arda, "Oğlum perşembe günü Stockholm'de bir spor salonunda antrenman yapmış daha sonra 80 km'lik bir koşuya çıkacakmış. Spor salonundan çıkış görüntüsü var, ondan sonra hiç bir iz bulunmuyor. Evinde, cep telefonu, kimliği ve koşuya çıkmak için hazırladığı sırt çantası masasında duruyor." dedi.Son üç gündür askeriyenin ve sivil toplum kuruluşlarının her yerde oğlunu aradığının altını çizen Arda, "Stockholm'deki polisten oğlumun evinin yakınında bulunan bölgelerinin güvenlik kameralarının taranmasını istedim. Eleman eksikliği nedeniyle bu isteğimi reddettiler. Son üç gündür askeriye ve sivil unsurlar oğlumun muhtemel koşuya çıktığı bölgeye yoğunlaşarak arama yapıyor." şeklinde konuştu.

"ÜLKEDEKİ SİLAHLARI HAREKETE GEÇİRECEK 3 SUBAYDAN BİRİ"

Oğlunun İsveç Silahlı Kuvvetlerinde farklı görevleri de bulunduğunu hatırlatan Arda, "İsveç'e herhangi bir saldırı sırasında ülkede savunma silahlarını harekete geçirecek 3 önemli subaydan biriydi. Oğlumun da bulunduğu bu üç subay güvenlik nedeniyle aynı anda uçağa bindirilip ya da farklı bir göreve gönderilemezdi. İnşallah kısa sürede güzel bir haber almak istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT