1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen istifa etti!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen istifa etti!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen görevinden istifa etti. Çerkezlere asimilasyon yapıldığı sözleri üzerine partide başlayan tartışma sonucu istifa kararı alan Seymen, "Amacım, Atatürk ve Cumhuriyet'e hakaret değil" dedi. Seymen'in partide üye olarak kalmaya devam edeceği öğrenildi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen istifa etti!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen görevinden istifa etti.  Çerkezlere asimilasyon yapıldığı sözleri üzerine partide başlayan tartışma sonucu istifa kararı alan Seymen, "Amacım, Atatürk ve Cumhuriyet'e hakaret değil" dedi. Seymen'in partide üye olarak kalmaya devam edeceği öğrenildi.


SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU

Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı olduğu dönemde, “Cumhuriyetin ilk yıllarında Çerkezlere asimilasyon uygulandığını” söylemiş, bu sözler özellikle MHP’den gelen bazı partililer tarafından sosyal medya ve partiye yakın yayın kuruluşlarında yeniden tartışma konusu olmuştu.

Habertürk televizyonunda yer alan habere göre Seymen "Amacım, Atatürk ve Cumhuriyet'e hakaret değildi" ifadelerini kullandı.

"HAİNLİK VE AYIBIMIZ YOKTUR ÇOK ŞÜKÜR"

Sosyal medya üzerinden de bir paylaşımda bulunan Seymen "Çerkes kültüründe ‘Ayıp’ sözünün ağır bir yaptırımı ve karşılığı vardır. Eksiğimiz, hatamız olabilir fakat hiçbir konuda hainlik veya ayıbımız yoktur çok şükür." ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Seymen'in partide üye olarak kalmaya devam edeceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT