1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü

İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü

İzmir'de sabah saatlerinde yaşanan fırtına hayatı felç etti. Yollar göle döndü, deniz seferleri iptal oldu. Vatandaşlar önlem almadıkları için CHP'li belediyeye tepki gösterdi. Yaşanan fırtına İstanbulda'da etkili oldu.

İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü

İzmir'de sabah saatlerinde başlayan fırtına hayatı felç etti. Deniz taştı, seferler iptal oldu. Fırtına nedeniyle rüzgar saatte 73 kilometre kadar hıza ulaşırkan dalga boyu 3 metreyi buldu.

Bölgenin esnafları CHP'li belediyeye tepki gösterdi. İzmir esnafı, "Böyle belediye mi olur Allah aşkına. İzmir'in hali böyle mi olur? İnsan bir set çeker. Her sene aynı. İnsan bir tedbir alır yahu. Bu kadar vergiler, paralar ne oluyor." ifadelerini kullandı.

İZMİR'DE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

İzmir'de sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış hayatı felç etti. Kordon'da deniz taştı, cadde ve sokaklar su altında kaldı. Dükkanlar içeriye dolan yağmur suyunu boşaltmaya çalışırken, iş yerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü
İzmir'de sabah saatlerinde şiddetli yağmur başladı. Hayatı felç eden yağmur ve fırtına sebebiyle deniz taştı. Kordon boyunda bulunan dükkanlar da bu durumdan nasibini aldı. Çok sayıda iş yeri sular altında kaldı. Dükkan çalışanları, içerideki eşyaların zarar görmemesi için fırçalarla suyu boşaltmaya çalıştı. Cadde ve sokaklar da adeta göle döndü. Vatandaşların bazıları ayakkabılarının üzerine poşet geçirerek karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, tedarikli olanlar yağmur botlarını giydi. Hayatı felç eden yağmur nedeniyle sokak hayvanları da zor anlar yaşadı. İtfaiye ekipleri, yağmur sularının tahliyesi için çalışma başlattı.

EV VE İŞYERLERİNİ SU BASTI

İzmir’in en prestijli yerlerinden Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yağmur ve fırtına nedeniyle denizin yükselmesi sonucu sular cadde ve sokakları göle çevirdi, ev ve işyerlerini bastı. Kordon’da çoğu kafeterya ve restoran olan mekanların sahipleri ellerinde süpürgelerle suları tahliye etmeye çalıştı. Ancak, başarılı olmadı. Pantolonlarını dizlerine kadar sıyıranlar, çaresizliklerini “Görüyorsunuz halimizi değil mi? Para kazandığımız yer mahvoldu. Ne olur yardım edin” dedi.

İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü

KEMER DEVRİLDİ

İzmir'de Konak Belediyesi'nin yılbaşı kutlamaları çerçevesinde yaptığı süslemelerden olan Alsancak'taki Şevket Özçelik Sokak'ta bulunan ışıklı kemer, şiddetli rüzgâr nedeniyle gece saatlerinde devrildi. Gazi İlköğretim Okulu’nun köşesinde bulunan ve gündüz saatlerinde binlerce kişinin geçtiği sokaktaki kemerin gece devrilmesi olası bir faciayı önledi. Konak Belediyesi zabıta ekipleri, kemerin etrafına güvenlik şeridi çekerek önlem aldı.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada kentte denizin kabardığını, suların yükseldiğini dalga boyunun 4 metreye kadar çıktığı, rüzgarın şiddetinin de 103.3 kilometreye kadar yükseldiğini belirtti.

Sahil kesiminde daha yoğun hissedilen şiddetli lodos nedeniyle 11 ağacın devrildiği kaydedilen açıklamada şöyle dendi:

"Rüzgarın şiddeti, Konak ve Alsancak bölgesinde 71.6 kilometreyi buldu. Meteroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, lodosun yerini karayele bıraktığını, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın akşam saatlerine kadar devam edeceğini bildirdi.

İzmir'de Deniz Taştı Yollar Göle Döndü

İSTANBUL'DA DA ETKİLİ OLDU

İzmir'in yanı sıra İstanbul’da dün akşam saatlerinden sabaha kadar şiddetli rüzgar etkili oldu. Denizde dev dalgalar oluştu. İstanbul Boğazı kıyılarında dalgaların sahile çarpmasıyla su seviyesi 3-4 metre yüksekliğe kadar çıktı.Hava ve deniz seferlerinde aksamalar yaşandı.

HABERE YORUM KAT