1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Kabil İşini Bilen Becerikli Dürüst Bir Arkadaşımızdır"

"Kabil İşini Bilen Becerikli Dürüst Bir Arkadaşımızdır"

27 Aralık’ta yapılacak kongre öncesi bir açıklamada Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’den geldi.

"Kabil İşini Bilen Becerikli Dürüst Bir Arkadaşımızdır"

Şahin facebook sayfasından yaptığı açıklamada "Cenab-ı hak sevdiği kuluna iyi yardımcılar verirmiş .Ben şanslı bir yöneticiyim. Rüstem Kabil gibi işini bilen becerikli, dürüst arkadaşları rabbim yardımcı olarak verdi" diyerek ilçe başkanlığına aday olan yardımcısı Rüstem Kabil’e açıkca desteğini belirtti. Ayrıca  aynı açıklamasında  Şahin ,"laf taşıma, dedikodu, fitne, nifak  konusunda dikkatli olmalıyız" diyerek parti teşkilatlarının daha dikkatli olmasını istedi.

Şahin Facebook'tan Kendisinin Kaleme aldığı o açıklama :

"Kongre ile yeni bir kadro göreve başlayacak. Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla şehrimizde AK Parti’yi yükseklere taşıyan ilçe başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum.

Kongreler bir yenilenme fırsatıdır. AK Parti ailesinin ortak iradesinin, ortak vicdanının yeniden güçlü bir şekilde ifadesini; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ruhunun pekişmesini sağlar.

AK Parti ailesi olarak farklılıklarımızı bir ahenge dönüştürmek, aynı potada eritmek zorundayız. Aynı hedefe yürüyen, aynı yüksek değerleri paylaşan bireyler olarak birlik beraberlik içinde kongre sürecini yönetmeliyiz.

Birlik beraberlik gönüllerin birleşmesi ile olur. İdeâl ve eylem birliği içinde olanlar birlik içinde dirliği başarırlar.

Kongre sürecinde birbirimize daha bir özenli davranmalıyız. Ötekileştirmeden, dışlamadan herkesi olduğu gibi benimseyip, değişmeye zorlamadan saygı ve sevgi esaslı tavırlar almalıyız.

Fedakârlık, hoşgörü, affedicilik ana şiarımız olmalı. AK Parti ailesinin her bir ferdi sağlam karakterli, herkesi kucaklayan, vefalı, adil, hakkaniyet içinde olmalıdır.

Siyaset içinde en büyük hastalıklarımız olan laf taşıma, dedikodu, fitne, nifak konusunda daha dikkatli olmalıyız. Hepimiz bulunduğumuz noktada şahsi istek ve çıkarlarımızı bir kenara bırakarak; birlik ve beraberliğin oluşmasında gayret göstermek zorundayız çünkü zincirin gücü en zayıf halkasının gücü kadardır.

Bu idealleri taşıdığından emin olduğum, bugüne kadar birlikte yol almaktan onur duyduğum Rüstem Kabil kardeşime çıktığı yolda başarılar diliyorum. Onun daima ilkeli ve idealleri doğrultusunda siyaset yaptığına şahit oldum. İnanıyorum ki partimizin bayrağını en üste taşıyacaktır.

Cenab-ı Hak sevdiği kuluna iyi yardımcılar verirmiş. Ben şanslı bir yöneticiyim; Rüstem Kabil gibi işini bilen, becerikli, dürüst arkadaşları Rabbim yardımcı olarak verdi.

Dilerim ki çok daha iyi yardımcıları Rüstem Kabil başkanımıza vermek suretiyle Rabbim başarısını daim eylesin."

orn_9289.jpg

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum