1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamalak: "İşçiye Memura Emekliye Yüzde 50 Zam"

Kamalak: "İşçiye Memura Emekliye Yüzde 50 Zam"

''İktidara geldiğimiz ilk gün henüz güven oyu bile almadan işçimize, memurumuza ve emeklimize ilk etapta bir bakıma hayat suyu gibi bir maaş ikramiye ve en az yüzde 50 zam vereceğiz''

Kamalak: "İşçiye Memura Emekliye Yüzde 50 Zam"

ekran-alintisi-001.png

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İktidara geldiğimiz ilk gün henüz güven oyu bile almadan işçimize, memurumuza ve emeklimize ilk etapta bir bakıma hayat suyu gibi bir maaş ikramiye ve en az yüzde 50 zam vereceğiz" dedi.

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi'ndeki etkinliğinde konuşan Kamalak, "Ev sohbetleri" adı altında yapılan etkinliğin 100'üncüsünde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İktidara geldiklerinde 6 milyon işsize iş temin edeceklerini belirten Kamalak, "İşçiyi, memuru ve emekliyi ezilmekten kurtaracağız. Nasıl diye soracaksınız. Her şeyin bizde planı projesi hazır" dedi.

Kamalak, milli görüş kadroları olarak Anadolu'yu dolaştıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu nedenle iktidara geldiğimiz ilk gün henüz güven oyu bile almadan işçimize, memurumuza ve emeklimize ilk etapta bir bakıma hayat suyu gibi bir maaş ikramiye vereceğiz.En Az yüzde 50 zam yapacağız. Yeterli mi? Tabii ki değil. Ondan sonra tıpkı 1996'da yaptığımız gibi hazinenin durumunu, ülkenin gelir seviyesini ve ekonomiyi değerlendirdikten sonra o maaş durumunu inşallah kalıcı olarak dizayn edeceğiz. Hazine bütçesinden her yıl mevcut iktidar tam 50 milyar lira faiz ödemiyor mu? Bu seneki bütçede de tam 54 milyar lira faiz için bütçeye ödenek ayrılmadı mı? Bizim işçiye, memura ve emekliye bir ay ikramiye vereceğimiz tutar bu faizin 5'te birine bile erişmiyor. Hesabını yaptık."
Milli görüş sisteminde "komşusu açken tok yatan bizden değildir" anlayışının hakim olduğunu anlatan Kamalak, insanlara 50-100 lira yardım yapmak yerine iş temin edeceklerini kaydetti.

Türkiye'nin yeraltı madenlerinin "milli görüşü" beklediğini dile getiren Kamalak, şöyle devam etti:
"Bu millet, derdine deva olacak seçilmiş kadroları bekliyor. Yer altı zengin. Yer üstünde de tam bir üretim seferberliği başlatacağız. Bugün birçok arazimiz, tarlamız işletilmiyor, boş bırakılıyor. Çünkü yerin üstü karın doyurmadığı için devlet o alanlardan teşviki çektiği için Anadolu göç ediyor. Topraklar işletilmeden boş kalıyor. Bizim iktidarımızda bir karış işlenmedik toprak bırakılmayacak."

Kamalak, iktidarlarındaülke içinde barışı sağladıkları gibi komşu ülkelerle olan ilişkileri de düzelteceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Kamalak, "Mücahit Erbakan, Başbakan Kamalak" sloganlarıyla salondan ayrıldı.

 

HABERE YORUM KAT