1. HABERLER

  2. YEREL

  3. “Kardeşliğe Evet“ ekibi İstanbul’un Pendik ilçesine ulaştı!

“Kardeşliğe Evet“ ekibi İstanbul’un Pendik ilçesine ulaştı!

Ankara’dan 22 Şubat Tarihinde “Kardeşliğe Evet “ sloganıyla İstanbul’a yürüyen 4 kişilik ekip İstanbul’un Pendik ilçesine ulaştı.

“Kardeşliğe Evet“ ekibi İstanbul’un Pendik ilçesine ulaştı!

Ankara’dan 22 Şubat Tarihinde “Kardeşliğe Evet “ sloganıyla İstanbul’a yürüyen 4 kişilik ekip İstanbul’un Pendik ilçesine ulaştı.

Ankara’dan  başlayarak sırasıyla Eskişehir, Bilecik, Bursa ve Kocaeli’den hiçbir ulaşım aracı olmadan soğuk hava koşullarına rağmen yürüyerek İstanbul’un Pendik ilçesine ulaşan  Serüven derneği üyeleri burada gazetemize açıklamalarda bulundu.

Dernek Başkanı Salim Gören yürüyüşe 22 Şubat günü Cumhurbaşkanlığı külliyesine  16 karanfil bırakarak başladıkları belirterek, Hedeflerinin 1071 kilometre olduğunu söyledi.

Yolculuk boyunca çok ciddi sakatlıklar ve sağlık problemleri yaşamalarına rağmen inançla yola devam ettiklerini belirten Gören, Zor bir yolculuk ama memleket memleket, mahalle mahalle yürüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık 650 km yaptık.  Yolculuk boyunca Anadolu’nun sıcak misafir perver insanlarıyla kucaklaştık yolda eveti ve onunda üstünde olan kardeşliğe eveti anlattık. “ dedi.

Osmangazi köprüsünden geçişlerini anlatan Gören, Osman Gazi köprüsünü ilk kez yürüyerek geçen aktivistler  lduklarını söyledi.

img_0480.jpg

Sosyal medya ve internet haber sitelerine yorum yapanlara cevap veren Gören,  Hayırcılar geçselerdi bu kadar rahat olurlar mıydı?  Gibi yorumlar yapılmış, onlara cevap vermek istiyorum; Emin olsunlar gerçekten çok zorlandık 3 hafta önce dernek olarak yaptığımız başvurular sayesinde ve duyarlı bir bürokratımızın sayesinde engelleri aştık . Bu ülkede bürokrasinin holigarşik yapısını sıkıntısını biz yaşıyoruz. Onun için 16 Nisan’da evet diyoruz. Onun için vesayetler ve darberler birdaha olmasın diyoruz.” dedi.

img_0481.jpg

img_0475.jpgimg_0476.jpgimg_0478.jpgimg_2062.jpgimg_2070.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum