1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Belediyesi Geçde Olsa Çalışmaları Hızlandırdı

Kartal Belediyesi Geçde Olsa Çalışmaları Hızlandırdı

Kartal'daki alt yapı eksikliğnden kaynaklanan sel vatandaşları canından bezdirdi. Kartal Belediyesi gelen tepkilere daha fazla dayanamayıp Fen İşlerini devreye sokarak altyapı çalışmalarını hızlandırdı.

Kartal Belediyesi Geçde Olsa Çalışmaları Hızlandırdı

Kartal'daKİ alt yapı eksikliği vatandaşları canından bezdirdi. Kartel Belediyesi gelen tepkilere daha fazla dayanamayıp Fen İşlerini devreye sokarak altyapı çalışmalarını hızlandırdı.

Bu çalışmalar kapsamında son olarak; İstanbul’da etkili olan sağanak yağış için önlem alan Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kartal Kordonboyu Caddesi’nde yeni bir yağmur suyu kanalı açtı. İşyerlerine su basmasını önlemek için var olan yağmur suyu kanallarına ek olarak yeni bir kanal açan ekipler, aniden bastıran sağanak yağışlarda sel suyunun daha hızlı tahliye olmasını sağladı.

sd.png

1 gün süren çalışma sırasında, yaklaşık 30 metrelik yeni bir kanal açılarak büyük çaplı yağmur suyu borusu kullanıldı. İşyerlerinin önünde biriken suyun tahliyesini gerçekleştirecek yeni bir drenaj sistemi oluşturuldu. Ekipler ayrıca, hem çarşı içindeki hem de çevredeki tüm mazgalları ve yağmur suyu kanallarını kontrol ederek tıkalı olanları açtı. Genel bir temizlik yapan ekipler, sağanak yağışlarda suyun akışını rahatlattı

. Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Kartal’ın diğer mahallelerindeki çalışmaları da gün boyunca devam etti. Su baskınlarına müdahale edilip, olası su baskınlarına karşı da hazırlık yapıldı. 

HABERE YORUM KAT