1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Milletçe Alkışlıyoruz Mitingi Konuşması

Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Milletçe Alkışlıyoruz Mitingi Konuşması

CHP'nin "Milletçe Alkışlıyoruz" mitinglerininin ilki İstanbul Kartal'da konuştu. "Millet olarak sabrımızın sonuna geldik" diyen Kılıçdaroğlu, "Zalimlikten, zorbalıktan yasa dışından, baskılıkçıdan, ayrımcılıktan uzak bir anlayışın (...)

Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Milletçe Alkışlıyoruz Mitingi Konuşması

CHP'nin "Milletçe Alkışlıyoruz" mitinglerininin ilki İstanbul Kartal'da gerçekleşti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu burada açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;
"KORKMAYIN YANINIZDA CHP VAR"

"Sevgili vatandaşlarım, size Kartal meydanından selam gönderiyorum. Korkmayın yanınızda CHP var. Korkmayın, yılmayın sinmeyin. Baskıcılıktan, yasakçılıktan uzak bir anlayışın temsilcisi bir CHP var. Geliyoruz, milletçe geliyoruz. Az kaldı..
"BUGÜN BURAYA NEDEN GELDİK"

Bugün buraya neden geldik Bugün buraya milletçe guyduğumuz izdırabı ve tahammülsüzlüğü haykırmak için geldik. Yozlaşmaya karşı haykırmak için geldik. Bugün buraya ülkemizde kol gezen yoksulluk, adaletsizlik karşısında eğilmeyeceğimizi haykırmak için geldik. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan adaletsizliği haykırmak için geldik.

Bugün buraya ülkemizde milletin hukukla, basınla, polisle arasını açan, imanla, dinle arasını açan, devletle arasını açan ve en önemlisi milletin milletle arasını açan zihniyeti reddettiğimiz için geldik.
"HEP BİRLİKTE ALKIŞLAYACAĞIZ"

Alkışlayacağız, hep birlikte alkışlayacağız. Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden alkışlayacağız. Her gün her yerde alkışlayacağız. Millet olarak sabrımızın sonuna geldiğini anlayacaklar. Bu alkış kısa sürede bir çığ gibi büyüyecek toplumsal bir harekettir. Herkesi bu alkışa davet ediyorum. Bu alkış protesto alkışıdır.
"MİLLET YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İSTİYOR"

Sayıları 2 milyona yaklaşan göçmen manzarasıyla ödüyoruz. Kadına yönelik şiddetin artmasıyla ödüyoruz. Gençlerimizin uyuşturucu batağına girmesiyle ödüyoruz. Bütün bunlara sebep olan 12 yıldır bu ülkeyi yöneten malum zihniyettir. Bu zihniyet milletin çözülmesini beklediği sayısız mesele dururken, buna isyan edenlere mücadele etmeyi düşünen bir zihniyettir. Millet bıktı, millet usandı. Bu millet artık yaşanacak bir Türkiye istiyor. Yaşanacak bir Türkiye için CHP hazır.
"KADROLARIMIZ TAMAM, ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR"

Programlarımız hazır, kadrolarımız tamam, çözümlerimiz de hazır. Türkiye ekonomik refahı, birliği ve beraberliği sağlamaya geliyoruz. İşsizliğin yoksulluğun, adaletsizliğin, eşitsizliğin, saygısızlığın kökünü kazımaya geliyoruz.
"4 YIL VERİN"

Türkiye'yi yaşanmaz bir ülke haline getirenleri sıfırlayacağız. Söz veriyorum sıfırlayacağız. CHP adına bütün Türkiye'ye, bütün yurttaşlarıma söz veriyorum yaşanacak bir Türkiye'yi hayata geçireceğiz. 4 yıl verin. Hiçkimse bu ülkede ben yoksulum lafını etmeyecek CHP iktidarında. Bugün 17 milyon yoksulumuz var bu rakam devletin resmi rakamı.

21. yüzyılın dünyasında diyorum. 17 milyon insan yoksul olacak iş mi? Onlar insan değil mi? 17 milyon insana sesleniyorum sizin yoksulluğunuzun sıfırlanması benim boynumun borcudur.
"YATAĞA AÇ GİRMEYECEKSİNİZ"

Güvenleri geri isteyen part hangisi CHP.. 17 milyon insan 21. yılın Türkiye'yinde yoksul. Onların hiçbiri yatağa aç girmeyecek. Özgür, güvenli, geleceğe umutla bakan bir türkiye olacak. Sözüm sözdür.

Planlarımız hazır, kadrolarımız hazır, programlarımız gerçekçi. Yıllarca hesap uzmanlığı yaptım bu konuda iddialıyım. Sizlere 2 milyona yaklaşan taşeron işçilere sesleniyorum. Askeri ücretlerin artacağı bir Türkiye sözü veriyorum.
"SİZİ KURTARACAĞIM"

Borç batağında kaç milyon vatandaşımız var bilen var mı? 5 milyon vatandaşımız borç batağında. Son 10 yılda bizim vatandaşlarımızın bankada ödedikleri faizin miktarı 128 milyon dolar. Namus sözü, sizi borç batağından kurtulacağım. Bankaların uğguladığı tefeci fazilerden bütün vatandaşları kurtaracağım. Herkesin gözü CHP'de olsun. Türkiye'nin bütün sorunlarını biz çözeceğiz.
"SANDIĞA GİT CHP'YE OY VER"

Esnafı unuttuğumuzu sanmasınlar. Bir toplumun ana unsurudur esnaf. Hiç meraklanmasın esnaf kardeşim. En büyük paydayı sen alacaksın. Sen siftahını alacaksın. CHP iktidarında kapıdan dönmeyeceksin seni ölüme mahkum etmeyeceğiz. Sözüm söz. Alın terinin karşılığını CHP'de alacaksın. CHP'ye inan CHP'ye güven sandığa git CHP'ye oy ver.
ANKARA'DA YAŞANACAK BİR TÜRKİYE'NİN TEMELLERİ ATILACAK

Yaşanacak bir Türkiye hepimizin özlemidir. Barış içinde yaşanacak bir Türkiye hepimizin özlemidir. Ayın 19'unda Ankara'da "Yaşanacak bir Türkiye"nin temellerini atacağız."

 

HABERE YORUM KAT