1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Kenan Işık'ın eşi Beril Işık'tan müjdeli haber

Kenan Işık'ın eşi Beril Işık'tan müjdeli haber

2014 yılında geçirdiği kaza sonucundan yoğun bakıma alınan Kenan Işık yaklaşık 6 yıldır tedavi görüyordu. Kenan Işık'ın hakkında son bilgileri veren eşi, yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi gördüğünü açıkladı. Beril Işık, eşinin sağlık durumunun daha iyiye gittiğini söyledi.

Kenan Işık'ın eşi Beril Işık'tan müjdeli haber

Kenan Işık'ın eşi Beril Işık'tan müjdel bir haber geldi. Uzun yıllardır yoğun bakımda kalan Kenan Işık'ın gözleriyle iletişim kurmaya çalıştığını söyleyen Beril Işık eşinin sağlık durumunun daha iyiye gittiğini söyledi.

VÜCUDUNU TAMAMEN KENDİSİ TUTABİLİYOR

Fizyoterapi ve ergoterapi gören Kenan Işık, bakışlarıyla etrafındaki insanları takip edebiliyor. Artık gözleri ile iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde kim zaman bütün gün oturabiliyor. Vücudunu tamamen kendisi tutabiliyor. Dik oturabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu.

Kenan Işık'tan müjdeli haber

KENAN IŞIK NE ZAMAN HASTALANDI?

2014 yılında geçirdiği talihsiz kaza sonucunda uzun süre bitkisel hayatta kalmıştı. Hastaneden çıkan Kenan Işık’ın evde tedavisi devam ediyor.

KENAN IŞIK'A NE OLMUŞTU?

Kenan Işık 21 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da gittiği spor salonunda ayağının kayması sonucu yere düşerek başını çarpmış ve komaya girmişti. Ameliyat edilen Kenan Işık'ın kanama nedeniyle beyninde hasar oluşmuştu. Yürüyemeyip konuşamayan Kenan Işık'ın tedavisi bir süredir evinde devam ediyordu. Ünlü sanatçı ailesi dışında kimseyle görüşmüyordu.

Kenan Işık'tan müjdeli haber

KENAN IŞIK KİMDİR?

Kenan Işık, 1 Ekim 1947 yılında Malatya'da dünyaya gelmiştir. Aslen Giresunlu olan Işık'ın babası Devlet Demiryollarından emekli bir memurdur. İlk okul dönemlerinden itibaren tiyatroya ilgisi olan Kenan Işık, İlkokul döneminde müsamerelerde rol aldı. Orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurken ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

Kenan Işık, onlarca oyun yazıp, sahneye koymuştur. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sundu. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu.

Kenan Işık, reyting rekorları kıran Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etmiştir. 21 Mart 2014 günü Bilinci kapalı halde hastaneye kaldırılan Işık, ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü, sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Spor sonrasında saunaya giren Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek, kafasını yere çarptığı öğrenildi. Bu nedenle beyin kanaması geçiren Işık, hemen ameliyata alındı. Ardından eve çıkan Kenan Işık'ın tedavisi 4 yıldır evinde devam etmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT