1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Kent Konseyi Başkanları Tuzla’da ağırlandı

Kent Konseyi Başkanları Tuzla’da ağırlandı

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 14 ilçenin Kent Konseyi yöneticileri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ev sahipliğinde Tuzla’da buluştu.

Kent Konseyi Başkanları Tuzla’da ağırlandı

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 14 ilçenin Kent Konseyi yöneticileri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ev sahipliğinde Tuzla’da buluştu.

Toplantıda, İstanbul Kent Konseyi kuruluşu ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
İstanbul Anadolu Yakası Kent Konseyleri toplantısı, 14 ilçenin kent konseyi başkanı ve genel sekreterlerinin katılımıyla Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Kent Konseyi Başkanı Ergül Özdemir, Tuzla Kent Konseyi meclis ve çalışma grubu başkanları ev sahipliği yaptı. Anadolu yakasında fikir birliği oluşturan kent konseylerinin yöneticileri, İstanbul Kent Konseyi’nin kurulması ile ilgili değerlendirmede bulundu, sürece Avrupa yakasındaki ilçeleri de davet etmeyi planladı. Kent Konseylerinin yöneticileri, bir sonraki Beykoz toplantısında fikrin il genelindeki değerlendirmesini gerçekleştirme kararı aldı.

Sivil İnisiyatifin Katılımı Olmadan Başarı Sağlanmıyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bir bölümüne katıldığı toplantıda sivil inisiyatifin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonların daha başarılı olduğunu söyledi. Bunun da ancak gönüllülük ruhuyla hayat bulduğuna değinen Başkan Yazıcı, “Kamu otoritesi ile ancak bir yere kadar ilerleyebiliyorsunuz ama gönüllülük, her görüşten sivil inisiyatifin yönetim sürecine katılımı, halka ulaşan hizmetin kalitesini de yükseltiyor. Sivil katılım olmadan başarıya ulaşılmıyor. Katılımcı sistem, toplumsal barış ve konsensüs için kent konseylerinin yöneticilerine başarılar diliyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.