1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. KPSS branş sıralaması robotu 2020 | KPSS branş sıralaması öğrenme

KPSS branş sıralaması robotu 2020 | KPSS branş sıralaması öğrenme

ÖSYM, KPSS lisans sınavı branş sıralamasının açıklandığını bildirdi. Bununla birlikte lisans oturumuna katılan adayların sınav sonuçlarına göre, branş bazında sıralamaları belli oldu. İşte KPSS branş sıralaması öğrenme | KPSS branş sıralaması robotu 2020...

KPSS branş sıralaması robotu 2020 | KPSS branş sıralaması öğrenme

2020 KPSS lisans branş sıralaması açıklandı. KPSS Lisans sınavına katılan adayların branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler. İşte KPSS branş sıralaması robotu 2020 | KPSS branş sıralaması öğrenme...

KPSS BRANŞ SIRALAMASI ROBOTU 2020

KPSS branş bazında sıralamaya aşağıdaki adımları izleyerek bakabilirsiniz. Ön lisans branş bazında sıralamalar 30 Kasım'da açıklanacak.

ais.osym.gov.tr

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada girişinizi yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sol taraftaki menüde BAŞVURULARIM / TERCİHLERİN yazan yere tıklayın. Daha sonra son girdiğiniz KPSS'yi seçin. Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

KPSS branş sıralaması robotu 2020

Bu ekranda üstte buylunan BRANŞ BAZINDA SIRALAMA butonuna tıklayın. Aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

KPSS branş sıralaması robotu 2020

Burada mezun olduğunu bölümü seçin ve aşağıda ÖSYM tarafından... yazan yerdeki kutucuğu işaretleyip hesapla butonuna tıklayın. Branş bazında sıralamanız aşağıda yazacaktır.

KPSS LİSANS BAŞARI SIRALAMASI NE İŞE YARAR?

ÖSYM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, ''Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.'' denildi.

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT