1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Kur'an Kursu Öğrencileriden 'İşaret Diliyle İlahi'
Kur'an Kursu Öğrencileriden 'İşaret Diliyle İlahi'

Kur'an Kursu Öğrencileriden 'İşaret Diliyle İlahi'

İspir Kültür ve Eğitim Vakfı, Pendik Müftülüğü ve Mehmet Demirok Kur’an Kursu tarafından ortak düzenlenen Kutlu Doğum Programı işitme engellilerin de yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

İspir Kültür ve Eğitim Vakfı, Pendik  Müftülüğü ve Mehmet Demirok Kur’an Kursu tarafından ortak düzenlenen Kutlu Doğum Programı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası programının ana temasının "Tevhid ve Vahdet" olduğunu belirten Pendik Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu "Tevhid’in, Allah'ın varlığını ve birliğini, tüm yetkin nitelikleri kendisinde topladığını, eşi ve benzeri bulunmadığını bilmek ve buna inanmak” olduğunu ifade etti. Vahdet ise sosyal birliği, bir olmayı ifade eder.”  dedi.

Allah'ın Resulu aleyhissalatu vesselam’ın “ayrılıkta azap, birlikte rahmet” vardır sözleriyle konuşmasını sürdüren Pendik ilçe Müftüsü Keşvelioğlu; İşte yanı başımızdaki Suriye’ye baktığımız zaman Irak’a baktığımız zaman Sevgili Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam’ın bu uyarısının bizim için daha büyük manalar ifade ettiğini görebilmekteyiz. Tüm mesele  karşımızdaki hiçbir insanı  ötekileştirmeden  Allah’ın muazzam bir eseri  nazarıyla bakabilmektir” ifadelerinde bulundu.

Bu konuşmanın ardından  Pendik Müftülüğü Mehmet Demirok Kur’an Kursu  İşitme Engelli öğrencilerinin, “İşaret Dili” ile ilahi sunumları ilgi ile izlendi. Programı izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

img_7823-001.jpg

İlahi dinletisinin ardından Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Ahmet Ekşi, “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” konulu bir konferans verdi. Katılımcılar konferansı ilgiyle takip etti.

Programın sonunda İlçe Müftüsü Keşvelioğlu tarafından İşitme Engelli öğrencilere ve bu öğrencileri yetiştiren Mehmet Demirok Kur’an Kursu Öğreticisi Fatma Kurt’a ayrı ayrı gül, konferansı sunan Yard. Doç. Dr. Ahmet Ekşi’ye de İSPADER Genel Sekreteri Temel Şahin tarafından plaket takdim edildi.

Programa İspir Kültür ve Eğitim Vakfı  Genel Müdürü Emekli Müftü Cihan Kurt, Pendik İlçe Müftüsü Abülkadir Keşvelioğlu,  K.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard. Doç Dr. Ahmet Ekşi, Pendik bölgesinde görev yapan cami imamları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Haber: Yusuf SARAY

img_7798-001.jpgimg_7780-001.jpgimg_7764-001.jpgimg_7762-001.jpgimg_7759-001.jpgimg_7758-001.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.