1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kurbanlıklar 9 Eylül'de Giriş Yapacak

Kurbanlıklar 9 Eylül'de Giriş Yapacak

Kurnaköy Piknik Alanı’nda hizmet verecek kurban kesim ve satış alanında çadırlar kurulmaya başlandı.

Kurbanlıklar 9 Eylül'de Giriş Yapacak

Kurnaköy Piknik Alanı’nda hizmet verecek kurban kesim ve satış alanında çadırlar kurulmaya başlandı.  Yaklaşık 150 büyükbaş ve küçükbaş hayvan çadırının yer alacağı alana İl Kurban Hizmetleri Komisyonu kararıyla 9 Eylül tarihinden itibaren hayvan girişi başlayacak.

Kurban satış ve kesim alanı geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Kurnaköy Piknik Alanı’nda hizmet verecek. Hazırlıkların başladığı satış ve kesim alanında yaklaşık 150 büyükbaş ve küçükbaş hayvan çadırı yer alacak. Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol ile Zabıta Müdürlülerinin alanda ortaklaşa yürüttüğü çalışmada çadırların yerleri belirlenirken; çadırlar kurulmaya başlandı. İl Kurban Hizmetleri Komisyonu kararıyla 9 Eylül tarihinden itibaren İstanbul’a kurbanlık hayvan girişi başlayacak.

Büyükbaş 250, küçükbaş 60 TL’ye kesilecek

Alanda satış hizmeti olduğu gibi kesim hizmeti de verilecek. Alana 2 ana 2 de konteyner olmak üzere toplam 4 büyükbaş kesim ünitesi yerleştirildi. Kaymakamlık başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından kesim fiyatları belirlendi. Buna göre büyükbaş hayvanlar 250, küçükbaş hayvanlar ise 60 TL’den kesilecek. Parçalama isteyenler ise 220 TL daha ödeyecek. Kesim sıra numaraları ise ileriki tarihlerde satış alanından verilecek.

Alana servis hizmeti

Kurban satış alanına kendi imkânlarıyla gidemeyen alıcılar için belediye tarafından 4 ayrı noktadan servisler de hizmete sunulacak. Pendik merkez, Kaynarca, Ahmet Yesevi ve Velibaba’dan kalkacak servisler ile belirli saatlerde kurban alanına ulaşım sağlanacak. Bu kapsamda hizmet verecek servislerin saatleri ve güzergahları da belirlendi. 

55e6fcb8eda0f_poster-4-001.jpg55e6fcb67a79e_poster-1-001.jpg55e6fcb754b70_poster-2-001.jpg55e6fcb82214e_poster-3-001.jpg

HABERE YORUM KAT